Через Еболу в Західній Африці призупиняють видобуток корисних копалин

19 листопада 2014, 14:31
Читать новость на русском

Епідемія лихоманки Ебола привела до призупинення або згортання гірничорудних проектів в країнах Західної Африки, економіка яких і без того постраждала від вірусу сильніше інших.

Як пише The Wall Street Journal, мова йде про Гвінею, Ліберію та Сьєрра-Леоне.

Нам здавалося, що ми неухильно просуваємося вперед, однак цьому прийшов кінець,
— сказав представник одного з округів Ліберії Етведа Купер.

Так, наприклад, сталеливарний гігант ArcelorMittal SA відклав розширення залізорудної шахти в Ліберії вартістю 1,7 млрд. доларів.

Компанія London Mining Plc, один з найбільших інвесторів Сьєрра-Леоне, в жовтні оголосила про банкрутство на тлі обвалу цін на залізну руду і пов'язаних з Еболою проблем.

А в Гвінеї Rio Tinto Plc, друга за величиною гірничорудна група світу, припинила роботи над 20-мільярдним проектом виробництва залізної руди.

Ебола є серйозною загрозою всьому, над чим ми працювали,
— упевнений міністр фінансів Ліберії Амара Конне.

Варто зауважити, що Гвінея знаходяться дві третини загальносвітових запасів бокситів. У Ліберії та Сьєрра-Леоне знаходяться великі родовища алмазів і золота. До того ж всі три країни володіють значними запасами залізної руди.

Нагадаємо, згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, кількість жертв спалаху вірусу Еболи перевищила п'ять тисяч людей.
У постанові Ради ЄС із закордонних справ, що засідала у понеділок у Брюсселі, виражена глибоказаклопотаність розповсюдженням лихоманки Ебола в Західній Африці.