У червоних карантинних зонах по-новому нараховуватимуть субсидії
Джерело:
Міністерство соціальної політикиУкраїнці, які живуть у регіонах червоної карантинної зони можуть розраховувати на нарахування субсидій за збільшеними нормами. Мовиться про допомогу, яку надає держава, на оплату комунальних послуг.
Як пояснили у Міністерстві соціальної політики, нормативи, за якими українці з "червоних" областей отримуватимуть субсидії, збільшені на 50%.
Важливо Субсидії на опалювальний сезон 2021 – 2022: хто вже отримав та скільки
Як відомо, субсидія надається на оплату за:
- холодну і гарячу воду,
- водовідведення,
- електроенергію,
- природний газ.
Таким чином, у жовтні для домогосподарств у регіонах з «червоним» рівнем карантинних обмежень розрахунок субсидії на зазначені послуги буде здійснено на збільшені соціальні нормативи.
Стандартні соціальні нормативи виглядають наступним чином:
- холодна вода – 2 кубометри на особу (при наявності гарячої води) і 3,6 кубометра (при відсутності гарячої води),
- гаряча вода – 1,6 кубометра на одну людину на місяць,
- водовідведення – 3,6 кубометра на одну людину на місяць,
- газ – при наявності плити і гарячої води 3,3 кубометра на одну людину в місяць; при наявності плити і без гарячої води 5,4 кубометра; при наявності газової плити і газової колонки 10,5 кубометрів;
- електроенергія – 70 кіловатів на годину на місяць на сім'ю з однієї людини.
Раніше у Міністерстві соціальної політики України зауважили, що навіть громадяни із заборгованістю зможуть претендувати на субсидію. Для цього українцям потрібно укласти договір реструктуризації і звернутися до органу соцзахисту населення з питання призначення житлової субсидії.
Зверніть увагу! Відповідно до законодавства, житлова субсидія не призначається за наявності простроченої на понад 3 місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 340 гривень.Водночас, зауважують у відомстві, житлова субсидія призначається у випадку наявності заборгованості, якщо укладено договір про реструктуризацію цієї заборгованості. Щоб дізнатися деталі, в Мінсоцполітики радять споживачам звернутися до надавачів відповідних комунальних послуг.