Чиновники будуть сидіти на голому окладі, — Яценюк про зміни до бюджету
Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк розповів, звідки уряд планує брати гроші на АТО та відновлення сходу України.
“У проекті змін до державного бюджету України ми пропонуємо додаткове фінансування для українських Збройних Сил, Національної Гвардії і всіх задіяних в АТО на 9, 1 млрд грн”, - заявив Яценюк сьогодні на брифінгу.
Також уряд пропонує виділити 3,3 млрд грн на відновлення знищеної інфраструктури сходу України та 1 млрд грн — на соціально-економічний розвиток інших регіонів країни.
Він розповів, що ці гроші можна отримати, ухваливши 4 кроки - скорочення витрат на чиновників, зменшення кількості державних перевірок, введення військового збору і додаткове оподаткування найбільш прибуткових галузей економіки.
Народні депутати України і члени Кабінету Міністрів – всі будуть сидіти на голому окладі. Мінус 400 млн грн по центральних органах виконавчої влади. Друге - що стосується державних виконавчих органів різних рівнів, крім Державної фіскальної служби. У нас їх близько восьми десятків - різного роду інспекції, контролюючі інстанції, установи, які в основі своїй ходять зараз і тільки гроші збирають собі в кишені, а не для державного бюджету... Уряд пропонує заборонити проведення всіх видів перевірок, окрім Державної фіскальної служби і тих перевірок, які передбачають безпосереднє рішення уряду. На 70% ми скорочуємо витрати на утримання всіх контролюючих органів і інспекцій,
- розповів глава уряду.
Крім того, Кабмін пропонує тимчасово ввести військовий збір у розмірі 1,5% від зарплати. Він діятиме лише до кінця поточного року.
"Окремий блок питань, який викликає найбільший супротив у стінах парламенту, - це оподаткування надприбуткових бізнесів. В минулому пакеті, який пропонував уряд 4 місяці тому, вдалося оподаткувати тільки одного олігарха - на прізвище Ахметов. В 4 рази була збільшена рентна ставка на руду. Зараз ми хочемо... ввести додаткові рентні платежі на нафту, на газ, на те, що є надприбутковим", - пояснив Яценюк.
Нагадаємо, депутати Верховної Ради України у четвер, 31 липня, матимуть можливість повторно проголосувати за законопроекти, якими передбачено збільшення фінансування армії та оренду української газотранспортної системи іноземними інвесторами.