Чому ейджизм обходиться світовій економіці у мільярди доларів щороку

29 травня 2021, 09:23
Читать новость на русском

Джерело:

World Health Organization

Цьогоріч Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) у Глобальному звіті розповіла про проблеми вікової дискримінації у світі та мільярдні збитки через це. Про те що таке ейджизм та яка ситуація в Україні та світі, розповідаємо далі.

Результати дослідження 

Згідно з дослідженням, у рамках звіту ВООЗ, було опитано 83 тисячі учасників з 57 країн, зокрема й з України. Зазначається, що кожна друга людина помірно або значною мірою дотримується поглядів ейджизму. В Україні спостерігається високий рівень вікової дискримінації на рівні 5%, середній рівень – 26% та висока толерантність до представників старшого віку на рівні 69% серед населення.

До теми Вік – вирок: чому роботодавці неохоче наймають досвідчених працівників

Ситуація з ейджизмом у світі

Іспанія

Водній із країн ЄС, Іспанії, молодші кандидати, попри однакові характеристики в резюме, отримували перевагу перед старшими працівниками. 28-річних кандидатів запрошували на співбесіду на 77% частіше, ніж тих кому вже виповнилось 38 років.

У Швейцарії:

  • 53% працівників різного віку вважають, що старших колег важче навчити,
  • 52% вважають, що старші колеги менш зацікавлені у складних завданнях на роботі.

Як ейджизм впливає на економіку 

Ігнорування проблеми вікової дискримінації може негативно впливати не лише на економіку, але й на соціально-демографічну ситуацію в країнах, зауважили ВООЗ. Згідно з оцінками експертів, у всьому світі близько 6,33 мільйона випадків депресії можуть бути наслідком ейджизму, причому у менш розвинених країнах таке трапляється у 6 разів частіше. А глобальні економічні втрати від депресивних і тривожних розладів ВООЗ оцінює у трильйон доларів щорічно.

Скільки коштує ейджизм суспільству

У Глобальному звіті ВООЗ відмічає, що У США річні витрати за 2020 рік, через ейджизм становили на 63 мільярди доларів більше. Згідно з оцінками, в Австралії, якщо зайнятість людей, що старші 55 років збільшиться на 5%, то це збагатить національну економіку на 48 мільярдів доларів.

Нині існує обмежена кількість даних та інформації про економічні витрати ейджизму, і необхідні додаткові дослідження для кращого розуміння його економічного впливу, особливо в країнах з низьким та середнім рівнем доходу, розповіли у ВООЗ.

Що таке ейджизму

Ейджизм (англ. ageism, від слова age – вік) – дискримінація людини на підставі її віку, поширена як у формальних, так і в неформальних сферах життя суспільства. Проявляється в готовності адекватно сприймати й співпрацювати лише з людьми, які відповідають заздалегідь установленим віковим критеріям. Саме поняття "ейджизм" було запропоновано в 1969 році директором Національного інституту старіння, США (англ. National Institute on Aging) геронтологом Робертом Батлером, котрий досліджував дискримінацію одних вікових груп іншими.
Дані з Вікіпедії.