Чому міністр АПК Павленко не хоче "віддавати" свою посаду
Гість програми "Лівий берег" з Сонею Кошкіною — міністр аграрної політики України Олексій Павленко.
Усунення від посади
— Я в суботу сказав, що міністр за посаду не тримається. І міністр не буде причиною політичної кризи або причиною виходу партії з коаліції.
Я хочу довести ті чи інші процеси до кінця. Але при цьому я прекрасно розумію, що є рішення політичне, а є рішення господарське.
— Я розумію, що на ті чи інші завдання існують рішення політичні. Тому я хочу проконсультуватися з фракцією. Коли зберуться депутати, ми послухаємо і зрозуміємо подальшу стратегію дій.
Я захищаю інтереси країни під час ситуації, пов'язаної з економічною війною, розпаленою Росією. Ми відповідальні за третину всієї валютної виручки, за п'яту частину економіки. Було б дуже безвідповідально сказати, що я зараз все кидаю і йду.
Міністерство агропромисловості та бізнес-інтереси
— Що стосується бізнес-інтересів: мене називають неадекватним, незговірливим тому, що саме своєю роботою ми показали, що ведемо політику, пов'язану із максимальною прозорістю.
З паном Іванчуком у нас немає нічого спільного пов'язаного з "Укрлісом". Що стосується зближення зі своєю командою — "Самопоміччю" —, то я з усіма командами веду абсолютно конструктивні дискусії та діалог.
— В аграрному комітеті ВР є, у позитивному сенсі, лобісти, адже це представники різних сфер: молочна сфера, м'ясопереробна, аграрна, експортна, пов'язана з переробкою соняшника. Вся палітра представлена в агрокомітеті.
Чому на АПК виділили менше коштів, ніж 2015 року
— Ми пройшли непростий шлях минулого року, коли були скорочення на 75% багатьох статей, пов'язаних з АПК. Нам би дуже хотілося мати багатомільярдну підтримку.
Рівно рік тому ми встановлювали цифри: або ми годуємо армію свою, або ми годуємо армію ворога. Усі міністерства серйозно працювали над урізанням витрат. Іншого варіанту не було. Є чіткі параметри МВФ, які показують, як це має працювати.
Нові джерела фінансування
— У цьому році у нас недержавне фінансування на рекордному рівні. У нас 400 мільйонів євро. Під нас підписана угода з Європейським банком — це 10 мільярдів гривень. У нас під мільярд гривень пряме фінансування. Це проекти канадського уряду по кооперативам з USAID, це виділені ізраїльським урядом гроші під овочівництво — 440 мільйонів гривень на південь України. Це ті живі гроші, які реально фінансують малий і середній бізнес.
Про скандальні зміни до Податкового кодексу та фермерів
Є жорсткі параметри МВФ: 15 мільярдів — транш фінансування. За умови плавного переходу на загальну систему оподаткування, так як є в Європі.
— Я вважаю, що є сенс дивитися на всю картину: експортний напрям буде стимулюватися, тому що у нас є повернення ПДВ. Це компромісне рішення Верховної Ради.
Ми постійно лобіюємо інтереси нашого аграрного сектору. Раз на два тижні, мінімум, відбувається зустріч з усіма великими гравцями, які беруть участь на ринку. Наші програми торік фокусувалися на малий і середній бізнес.
— Цього року на малий і середній бізнес заплановано 300 мільйонів гривень. Донорські проекти пов'язані із малим і середнім бізнесом.
Про приватизацію державних підприємств
— 12 компаній були передані до Фонду держмайна. Ми публічно до них звертаємося з вимогою завершити процес приватизації. Земля повинна бути розпайована і віддана людям.
Ми відшукали дані про діяльність попередників, цифри за трьома великими компаніям: ДПЗКУ, "Укрспирт" і "Агрофонд" і порядку 12 мільярдів гривень порушень. Із ДПЗКУ в офшори пішло 132 мільйони доларів. Всі компанії повинні бути приватизовані.
— "Укрспирт" має бути приватизований. Із 56 заводів, які є в "Укрспирті", працюють тільки 7. "Укрспирт" має бути стратегічним підприємством, яке має перейти на біоетанольний напрямок — енергозаміщення.