Чому, попри ріст зарплат, в Україні триває внутрішня міграція
У 2018 році Україна увійде у ТОП-10 країн за ростом заробітних плат. Принаймні про це говорять експерти. Але поки що українці масово їдуть зі сходу на захід країни у пошуках кращого життя.
В пошуках заробітку українці потягнулися на Захід. Причому не за кордон, а на Захід власної країни. Уже другий рік мешканці центрального, східного та північного регіонів мігрують не традиційно до міст-мільйонників – а до Львова, Ужгорода, Франківська. Заманюють їх – вищими зарплатами.
Читайте також: У 2018 мінімалка може знову зрости – Рева назвав умову
У західному регіоні не вистачає кваліфікованих працівників. Та й розбещених заробітками у Європі різноробочих не приваблюють місцеві зарплати. Приміром за пошиття шкіряних сидінь для Audi та BMW тутешнє підприємство пропонує 8-10 тисяч гривень на місяць, плюс премії. Тут готові вчити шити і вдаються до зовсім нестандартних методів вербування робітників.
Також діє зараз бонусна програма для працівників "приведи друга". Люди отримають по 5 тисяч гривень за кожну таку приведену особу,
– розповіла заступник директора компанії "Бадер-Україна" Христина Горішна.
На Сході, Півдні та у Центральній Україні працедавці причин для "покращання" зарплат не помітили. Але дещо вплинуло на доходи працівників у регіонах: це підвищення мінімалки і зростання зарплат у державних структурах.
От і вийшло, що торік Львів, Ужгород та Хмельницький за рівнем зарплат наздоганяли Одесу та Київ. А Суми, Черкаси і Запоріжжя – пасли задніх. Свідчать дані порталів для пошуку роботи. І апетити на Заході – продовжують зростати. В Ужгороді та Франківську середня очікувана зарплата сьогодні – 13,5 тисяч гривень. Тоді як у Сумах чи Миколаєві – 11.
Читайте також: Найнижчі зарплати в Україні: названі професії, які приносять найменше заробітку
Держстат поки що внутрішню міграцію робітників не помічає. Південь і Схід на папері все ще "заробляють" більше. Але там рахують лише "білу" зарплату. Хоча майже 20 мільйонів громадян отримують повністю чи частково зарплату в конвертах.
На ринок праці в західному регіоні вплинув розвиток туризму. Лише у Львові у 2017 3 мільйони візитерів лишили 600 мільйонів євро. Одночасно безвізовий режим пожвавив прикордонну торгівлю, тож місцеве населення важко виманити із підприємництва на невисокі зарплати. Водночас Україною знову почали цікавитися іноземні інвестори. Які ще побоюються Лівобережжя через близькість до російських кордонів.
Більше – дивіться в сюжеті.