Чому українці змушені працювати за кордоном: дослідження
Хоч кількість трудових мігрантів відносно знижується, все ж значна частина українців готова до переїзду за кордон. Минулоріч основною причиною для переїзду була нестабільна політична ситуація в країні і відсутність відчуття безпеки.
Проте сьогодні першопричиною є низка економічних змін: інфляція, зростання цін і низький рівень життя.
Про це йдеться в результатах опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua.
Однією з головних проблем українського ринку праці є "відтік інтелекту". Високооплачувані спеціалісти залишають країну в пошуках цікавої й високооплачуваної роботи деінде. Але у порівнянні з 2014-2015 роками, сьогодні кількість тих, хто має серйозні наміри виїхати за кордон, скоротилася приблизно наполовину.
Незважаючи на відносне зниження кількості трудових емігрантів, досі є значна частина українців, які рішуче налаштовані на еміграцію. На сьогодні це кожен шостий співробітник. Ще більше половини людей час від часу думають про еміграцію. Що ж підштовхує українців до пошуків роботи за межами країни?
Якщо у 2015 році на перший план виходили нестабільна політична ситуація й відсутність відчуття безпеки, то сьогодні "білі комірці" акцентують увагу на матеріальних аспектах, зокрема на інфляції, зростанні цін й низькому рівні життя. Практично 3 із 5 опитаних зізналися, що не бачать свого майбутнього в Україні. Кожен другий не задоволений розміром зарплати і рівнем розвитку економіки. Трохи менше половини вважають неможливим залишатися в країні, де не дотримуються законів і процвітає корупція. І ще 2 із 5 стурбовані нестабільною тією ж політичною ситуацією.
Третина українців їде за якістю життя – хорошою медициною, освітою та доступним страхуванням. Дещо менше третини впевнені, що за кордоном можна значно більше заробляти, виконуючи навіть непрестижну і звичайну роботу. А саме відчуття безпеки, можливість професійної самореалізації та спрощену процедуру реєстрації власної справи українці згадали в останню чергу.
Варто зазначити, що на переїзд за кордон офісні співробітники погодяться тільки за певних умов. Трохи менше половини поїдуть у тому випадку, якщо роботодавець надасть хороші фінансові й кар’єрні можливості. Чверть – якщо зацікавить компанія і посада, а також якщо буде можливість переїзду разом із сім’єю. Кожен п’ятий поїде лише до країни, де рівень життя – вищий і якщо вирішиться питання із житлом. Цікаво, що на переїзд у межах України погодяться лише четверо зі ста опитаних.
Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в травні 2016 року. В опитуванні взяли участь 2004 респонденти із різних регіонів України.
HeadHunter Україна входить до складу найбільшого об’єднання рекрутингових проектів із восьми країн Європи та Азії з найширшою базою резюме на території Балтії та СНД – більше 17 млн.
З допомогою hh.ua більше 41 000 компаній шукають спеціалістів по 28 напрямках. До їхніх послуг пропонується понад 877 000 професійно складених резюме, які пройшли ручну модерацію HR-спеціалістів HeadHunter.
Основу пошукової аудиторії сайту складають висококваліфіковані спеціалісти різного профілю. На сьогодні hh.ua володіє найчисленнішою аудиторією кандидатів ТОП-рівня та спеціалістів "західного взірця".
Усі проекти HeadHunter розміщені на єдиній онлайн-платформі. Робота з нами – це можливість публікувати вакансії та переглядати резюме у всіх країнах присутності HeadHunter з одного вікна.