Чому зросли ціни у вересні: пояснення Нацбанку

11 жовтня 2018, 10:03
Читать новость на русском

У вересні 2018 року споживча інфляція у річному вимірі була вищою за прогнози Національного банку України за рахунок підвищення цін на пальне та базових компонентів.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Читайте також: Які продукти подорожчають восени та чому

"Інфляційний тиск залишається високим попри послаблення продовольчої інфляції. Високі темпи зростання цін підтримуються стійким внутрішнім попитом, швидким зростанням заробітних плат та різким подорожчанням нафти на світових ринках", – наголосили в Нацбанку.

Також у відомстві з посиланням на Державну службу статистики зазначили, що у місячному вимірі ціни зросли на 1.9%, що значною мірою зумовлено сезонними чинниками.

А зростання цін на сирі продукти харчування у вересні уповільнилося до 0,8%, що відповідало прогнозу НБУ.

Що таке інфляція?Інфляція – зростання загального рівня цін. У реальному житті відображається як зниження купівельної спроможності грошей – на ті ж 100 гривень купити можна менше товарів і послуг. Інфляція буває: нормальна – до 5% за рік; помірна – до 10% за рік; галопуюча – більше 10% за рік; гіперінфляція – більше 50% за місяць. Також вона може бути відкрита – яку не стримують, або подавлена (латентна) – коли держава контролює ціни.