Росія залишилася без фізрозчину: дефіцит навіть у лікарнях
У Росії спостерігається дефіцит фізрозчину, що вплинуло на лікарні та медичні установи. Водночас Росздравнадзор заперечує дефіцит, наголошуючи на стабільному виробництві.
Чому у Росії виник дефіцит фізрозчину
У Росії вже кілька місяців спостерігається дефіцит фізіологічного розчину. Спочатку його завозили з регіонів, але нещодавно він зник і з аптек, передає 24 Канал.
Читайте також: США можуть посилити санкції проти Росії перед інавгурацією Трампа
У лікарнях ситуація критична, а на ринку його важко знайти. Зараз у Москві взагалі немає фізрозчину.
Росіяни не можуть купити фізрозчин в аптеках
Як повідомляють самі російські ЗМІ, ціни на фізіологічний розчин виробники фактично не можуть суттєво підвищити, навіть якщо зростають їхні витрати.
До цього ще додається наступне:
- У Росії зараз спостерігається дефіцит робочої сили, що призводить до збільшення зарплат для спеціалістів.
- До того ж через санкції компаніям стало важче закуповувати обладнання за кордоном, а за останні місяці також зросли ставки за кредитами в російських банках.
Цікаво! Через низьку маржу, різке зростання цін на сіль і державне регулювання вартості товару, компанії масово припинили виробництво. Зниження виробництва, зокрема через логістичні труднощі та низьку рентабельність, призвело до зменшення поставок.
Таким чином, великі виробники, такі як "Гротекс" і "Фармсинтез", скоротили випуск на 30 – 50%. Втім, за словами росзмі, проблеми мають локальний характер і не загрожують системі охорони здоров'я.