Депутати подарували Київміськбуду 10,4 мільйонів гривень

19 квітня 2016, 13:14
Читать новость на русском

З другої спроби депутати Київради проголосували за звільнення ПАТ "ХК Київміськбуд" від пайового внеску на суму 10,4 млн грн. Рішення було прийняте 61 голосом, з перевагою в 1 голос, під час сесії Київради у четвер, 14 квітня.

При цьому, вирішальний голос дав директор адміністративно-господарського департаменту Київміськбуду — Юрій Зубко. Участь у цьому голосуванні особи з конфліктом інтересів є грубим порушенням ст. 172 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відзначимо, що подарунок у 10,4 млн гривень Київміськбуд отримав за будівництво мереж та об'єктів в 2007, 2010-2011 роках, що жодним чином не стосується об'єкту, за яким відбувається звільнення.

Депутат фракції "Об’єднання "Самопоміч" у Київраді Андрій Осадчук також відзначив, що вперше за час каденції було три добровільні заяви від депутатів про наявність конфлікту інтересів щодо питань порядку денного, що були підтримані щирими і бурхливими оплесками залу.

Цікаво, як на цей задокументований стенограмою засідання Київради факт прямого порушення Закону України "Про запобігання корупції" відреагує, як мінімум, Управління запобігання корупції Київради, яке тільки минулого тижня організувавши антикорупційну лекцію в колонній залі міськради та клялося присутнім у вірності антикорупційному закону і невідворотності покарання для депутатів? Чекаємо на реакцію. Але головне, що Київрада змінюється на краще,
— додав Осадчук.

"Подібні схеми і маса інших маніпуляцій категорично ламаються новим "Порядком пайової участі", що був розроблений спільно з експертами Центру економічної стратегії, Реанімаційного Пакету Реформ і Easy Business. Порядок вже зареєстрований у Київраді. Дуже сподіваємося, що, незважаючи на окремі кулуарні зацікавленості, прозорі процедури візьмуть верх в інтересах Києва і киян", — зазначила Ольга Балицька, депутат фракції "Об’єднання "Самопоміч" у Київраді.

Нагадаємо, проект дозволить збільшити надходження коштів до міського бюджету: розшириться база платників пайового внеску та знизяться витрати на адміністрування процесу розрахунку та сплати пайового внеску. Прозора процедура сплати, об’єктивно розрахований розмір пайової участі, проста уніфікована online формула, відсутність необґрунтованих звільнень від сплати та система обліку та контролю дозволять вивести будівельну сферу з тіні.