Директори заводів просять Президента врятувати українську металургію

28 квітня 2016, 12:00
Читать новость на русском

Українському бюджету та металургійній галузі необхідне введення в дію закону про підвищення експортного мита, прийнятого Верховною Радою. В даний момент документ чекає на підпис Президента України.

Про це йдеться у зверненні до Петра Порошенка від керівників найбільших вітчизняних металургійних підприємств.

Сьогодні, щоб зберегти не тільки наше підприємство, а й національну металургію — найбільшого роботодавця і платника податків до державного бюджету країни, просимо Вас, шановний Петре Олексійовичу, підписати цей Закон, який дозволив би стримати експорт стратегічної сировини і допоміг би переорієнтувати його обсяги до вітчизняної металургії,
— йдеться в листі директора ММК імені Ілліча Юрія Зінченка.

Незважаючи на гострий дефіцит металобрухту на українських заводах, Україна експортує рекордні обсяги брухту, що є вкрай деструктивною тактикою. У 2015 році вивіз брухту з країни побив рекорд і склав більше 1,2 млн тонн. Цього року Мінекономрозвитку і торгівлі планує практично повторити цей рекорд і вивезти 1,1 млн тонн стратегічної сировини.

Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку з метою першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відновлення об'єктів інфраструктури" передбачає зростання мита на вивезення металобрухту з країни з 10 до 30 євро за тонну.

Як вказують директори підприємств, прийняття Закону дозволить зберегти податкові надходження в бюджет України, робочі місця, дієздатність суміжних галузей та валютні надходження в країну.

На тлі катастрофічного браку металобрухту на внутрішньому ринку України металурги були змушені стримувати виробництво готової продукції, ставлячи під загрозу не стільки фінансово-економічні показники підприємства, скільки майбутнє своїх працівників і працівників суміжних галузей,
— пише в своєму листі директор "Азовсталі" Енвер Цкітішвілі .

"Збільшення рівня експортного мита до 30 євро за тонну металобрухту, передбачене цим законопроектом, дозволить забезпечити внутрішній ринок України дефіцитною сировиною. Це дозволить збільшити виробництво металопрокату, зберегти робочі місця і надходження до державного бюджету України", — йдеться в листі директора "Запоріжсталі" Ростислава Шурми.