Для будівництва конвертерного цеху "Запоріжсталі" потрібно залучити зарубіжні кредитні кошти

21 вересня 2016, 17:04
Читать новость на русском

Найважливішим інвестиційним проектом для комбінату "Запоріжсталь" є будівництво киснево-конвертерного цеху, яке дозволить відмовитися від застарілого мартенівського виробництва. Для реалізації цього проекту комбінату необхідно залучити іноземного інвестора. Загальна сума необхідних інвестицій в проект складає понад 1,3 млрд доларів.

Про це заявив генеральний директор ПАТ "Запоріжсталь" Ростислав Шурма на нараді за підсумками виконання меморандуму про спільні дії Запорізької міської ради та промислових підприємств в сфері поліпшення довкілля в Запоріжжі.

При цьому генеральний директор "Запоріжсталі" зазначив, що всі кошти, які комбінат заробляв, починаючи з 2012 року, реінвестувати в екологічну модернізацію виробництва. На даний момент, комбінат веде підготовчі роботи до будівництва киснево-конвертерного цеху, інвестувавши в проект більше 300 млн гривень.

"Повністю підготовлена проектна документація будівництва конвертерного цеху, підготовлений базовий інжиніринг обладнання для конвертерного цеху, повним ходом ведеться підготовка будівельного майданчика", зазначив генеральний директор ПАТ "Запоріжсталь" Ростислав Шурма.

За словами генерального директора, для подальшої реалізації проекту будівництва киснево-конвертерного цеху необхідно залучення кредитних коштів: "Конвертерний цех буде побудований тоді, коли ми зможемо залучити зарубіжні інвестиції, яких нам не вистачає, щоб реалізувати цей проект. Кредити нам дадуть тоді, коли покращиться інвестиційний клімат в державі, бо через складну політико-економічну ситуацію в Україні інвестори відмовляються надавати кредити".

Нагадаємо, що з грудня 2014 ПАТ "Запоріжсталь" приступив до підготовки і розчищення території для будівництва киснево-конвертерного цеху, яка знаходиться на території балки Маркусової.

Проект реконструкції сталеплавильного виробництва передбачає будівництво комплексу з виробництва гарячекатаних рулонів продуктивністю 5 млн тонн на рік в складі конвертерного відділення, відділення ливарно-прокатних модулів і допоміжних виробництв.

Будівництво конвертерного цеху дозволить комбінату повністю відмовитися від застарілого мартенівського виробництва і істотно знизити техногенне навантаження на навколишнє середовище очікуване скорочення викидів в атмосферу складе на рівні 25% від загальних викидів комбінату.