Документи на житло стануть віртуальними
В Україні набрала чинності нова редакція закону "Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень".
Відтепер всі дані про власників вноситимуть в єдиний електронний реєстр, а документом, що підтверджує право власності на квартиру буде лише виписка з нього.
Вносити зміни в реєстр тепер можуть нотаріуси, працівники департаменту держреєстрації Мін'юсту та місцевих органів влади. На думку юристів, такі нововведення мають полегшити процедуру реєстрації нерухомості.
Фахівець ринку нерухомості Олександр Бондаренко розповів, що зараз основна тенденція, яка була минулого року — це при підписанні договору оренди розвести поняття такі як орендна ставка і комунальні платежі.
Комунальні платежі частіше всього виносяться за дужки, вони не прописуються в договорі оренди. Орендар платить ставку. А той, хто проживає у квартирі має сплачувати у квартирі. Оскільки вони не пердбачувані, той не прописується яка це сума.
Через чергове підняття тарифів орендатори почнуть змінювати просторі квартири на менші, проте доступніші, прогнозують фахівці.
Читайте також: Хто є справжнім власником багатоквартирних будинків Києва
Там і ставка нижча, та й комунальні платіжі не такі великі. До того ж, через нестабільну ситуацію, українці стали менш довірливими. Тому нові угоди довгострокової оренди, зазвичай, укладають не на рік, а лише на півроку.
Фахівці прогнозують, що вже до літа орендодавці підлаштуються під нові реалії та знизять ціни до рівня минулих років.
Нині ж, знайти однокімнатну квартиру в столиці дешевше ніж за 3-4 тисячі гривень на місяць практично не можливо. І це без урахування комунальних платежів.
До того ж, в спальному районі та без євроремонту. Двокімнатна квартира нині коштуватиме не менше 6 тисяч гривень, а 3-на — близько восьми тисяч.