Українці збирають мільярди на ЗСУ: кількість пожертв зростає після масованих атак
Джерело:
МінфінПісля масованих ракетних обстрілів росіян українці активніше підтримують збройні сили донатами. Більше підтримки надходить, зокрема, через платформу Unitied24, Фонд Притули та Фонд "Повернись живим".
З початком атак на критичну інфраструктуру у жовтні пожертви у ці три благодійні фонди склали 1,5 мільярда гривень – йдеться у статистиці Opendatabot.
Цікаво Як працюватимуть банки у разі блекауту: член ради НБУ пояснив, чи варто українцям зняти готівку
Найбільші збори зафіксовано на платформі United24
За пів року, поки платформа працювала, українці перерахували понад 6,8 мільярда гривень донатів. Майже всі ці кошти були спрямовані на допомогу ЗСУ – 83%, або 5,6 мільярда гривень надходжень. Для медичної допомоги надіслали 745 мільйонів гривень — це 11% від загальної суми, на гуманітарну допомогу припадає лише 429 мільйонів гривень, або 6% від суми надходжень.
Близько третини усіх донатів українці надіслали у липні – 2,24 мільярда гривень. Найбільше було перераховано у тиждень з 4 по 10 липня – 1,86 млрд грн, або 83% від усіх надходжень місяця. По датах це припало на трагедію з обстрілом торговельного центру в Кременчуці. У серпні та вересні українці донатили у середньому 90 мільйона гривень на тиждень.
Донати після масованих обстрілів
Після першої масштабної атаки на українську енергетичну інфраструктуру 10–11 жовтня, сума донатів на Unitied24 за тиждень зросла на 36%. Обстріли наступного тижня збільшили підтримку ЗСУ майже у три рази — на 251 мільйона гривень.
Фонд "Повернись живим"
З початку повномасштабного вторгнення фонд "Повернись живим" зібрав майже 5 мільярдів гривень. Так само як у випадку з іншими благодійними фондами, кількість надходжень суттєво зросла після масштабних ракетних атак. За тиждень з 10 по 16 жовтня українці задонатили 108 мільйона гривень – в 1,6 раза більше, аніж за попередній.
Вдвічі збільшилися обсяги донатів і після обстрілів у листопаді. Так, з 14 по 20 листопада українці поповнили рахунки фонду на 140 мільйонів гривень, що у 2,2 раза більше, ніж за попередній тиждень.
Фонд Притули
Фонд Притули за 9 місяців зібрав понад 3 мільярди гривень. Кількість пожертв після початку масових обстрілів цивільної інфраструктури більш ніж 3 рази – до понад 660 мільйонів гривень за місяць.
Пояснення психолога
- Психотерапевт Спартак Суббота зауважив, що люди й далі продовжують боятися ракетних атак, небезпеки тощо, але розуміють, що треба продовжувати жити. Крім того, наразі українці здебільшого відчувають не так страх, як лють.
- Лють відрізняється від примітивної агресії, тобто звичайного гніву, де людина відчуває несправедливість. Зазвичай лють має певний вектор, тобто люди розуміють проти кого, як її проявляти й що вони можуть робити