Довгоочікуване рішення: МВФ погодив новий транш Україні на 700 мільйонів
Джерело:
МВФРада директорів Міжнародного валютного фонду завершила аналіз економічних показників України. За його підсумками ухвалено рішення щодо продовження виділення нашій країні кредитних грошей у рамках програми stand-by.
Україна отримає транш у майже 700 мільйонів доларів. Натомість Київ зобов'язався продовжувати реформи та забезпечити незалежність Національного банку.
Також цікаво Коли Рада прийме Бюджет: Корнієнко назвав ймовірні дати
МВФ вирішив виділити Україні новий транш кредиту
Міжнародний валютний фонд переглянув економічні показники України, після чого вирішив таки виділити новий транш кредиту в рамках програми stand-by. Мовиться про 699 мільйонів доларів (загальна сума програми тепер становитиме 2,8 мільярда).
Довідка. Нову програму stand-by для України МВФ погодив у червні 2020 року. Її розмір – 5 мільярдів доларів, а строк – 1,5 року. 2,1 мільярда першого траншу приблизно тоді ж ми й отримали. А от наступного траншу довелося чекати доволі довго, адже раніше місія МВФ залишалася невдоволеною виконанням Україною своїх зобов'язань.Українська влада вже відреагувала на рішення МВФ
Президент України Володимир Зеленський у твітері привітав рішення Фонду. А разом із тим і пояснив, куди саме скерують виділені МВФ гроші.
Вдячний раді директорів МВФ за позитивне рішення щодо завершення перегляду програми stand-by, яке передбачає виділення Україні траншу у приблизно 700 мільйонів доларів. Ці гроші ми спрямуємо на підтримку фінансової системи й боротьбу з наслідками COVID19. Програма МВФ буде продовжена,
– написав Зеленський.
Також прем'єр-міністр Денис Шмигаль написав у телеграмі, що позитивна оцінка міжнародних партнерів підтвердила успішний рух України у здійсненні реформ.
Зауважте: у МВФ повідомили й про те, що готові продовжити дію програми до червня 2022 й перерозподілити графік виплат.Які зобов'язання має Україна у рамках програми stand-by від МВФ
Щоб отримувати гроші від МВФ, українська влада, як зазначили на офіційному сайті Національного банку України та на сайті Фонду, зобов'язалася:
- Змінити податкову й бюджетну політику задля захисту соціально вразливих верстви населення.
- Забезпечити незалежність Національного банку.
- Повернути інфляцію до цільового рівня (5%).
- Покращити корпоративне управління банками, щоб ті могли надавати надійні кредити бізнесу.
- Продовжити боротьбу з корупцією.
- Розгортати судову реформу.
- Й загалом зменшувати роль державного управління в економіці.
Радимо також звернути увагу на таке:
- Скільки Україна повинна виплатити за держборгом до кінця року (дані Мінфіну).
- Міжнародні резерви України зросли майже на мільярд доларів за місяць.