Економічний форум у Давосі: підсумки першого дня
Світові лідери зібралися на Всесвітньому економічному форумі у Давосі. Під час форуму вирішуватимуть питання зниження цін на нафту, безкінечного потоку мігрантів, нестабільність китайської економіки та інше.
Снайпери на дахах та озброєна автоматами поліція на вулицях. Так Давос зустрів vip-гостей. Сюди приїхали майже три тисячі впливових політиків та бізнесменів. Щоб уникнути сутичок, у Давосі вже два місяці проводять безпрецедентні заходи безпеки.
"Ми відпрацювали порядок дій у випадку терористичних актів. Також задля безпеки цього форуму вже з листопада ми активно проводимо перевірки. А в самому Давосі — обшукуємо потяги та автомобілі", — повідомила речниця поліції Аніта Сенті.
Медицина
Кожен говорить про те, що болить найбільше. Віце-президент США Джо Байден, наприклад, закликав інвестувати у дослідження ліків від раку. Минулого року ця недуга забрала життя його сина.
"Наша ціль — провести за п'ять років ті дослідження, на які раніше треба було десять років. Нам не потрібні поступові зміни — ми шукаємо стрибка", — каже віце-президент США Джо Байден.
Захист довкілля
А от зірковий Леонардо Ді Капріо вкотре говорив про захист довкілля. Актор уже 20 років опікується власним фондом із захисту природи, вклав у цю справу понад 30 мільйонів доларів. За такі зусилля його нагородили спеціальною нагородою.
"Ми просто не можемо дозволити, аби жадібність до вугілля, нафти і газу визначала майбутнє людства. Ми не зможемо зберегти нашу планету, якщо не залишимо корисні копалини в землі, де їм і належить бути", — наголосив актор.
Доля мігрантів
Німецький президент розмірковувала про долю мігрантів. Адже тепер у європейців новий клопіт — як максимально ефективно налагодити життя тисяч людей, що втекли на мирний континент від війни.
Не виключено, що потрібно буде обмежити кількість людей, які прибувають у кожну країну. Це треба зробити не щоб образити мігрантів, а щоб зберегти відповідальний уряд. Обмеження збереже можливість держави функціонувати,
— каже президент Німеччини Йоахім Гаук.
Утім, не тільки біженцям потрібно пристосуватись до нової реальності. Робот "Хубо" — цьогорічний символ форуму. Роботозиція, 3D-друк та біотехнології допомагають бізнесу зростати та полегшують побут. Але в цьому криється і небезпека — роботи здатні відвоювати робочі місця.
Нерівність врешті може змінити політичну карту світу. Чи це небезпечно? Теж обговорять у Давосі.
"Четверта індустріальна революція тільки посилить нерівність, яка є зараз. Талановиті підприємці, які впроваджують інновації, від неї виграють, а ті, хто обслуговує, навпаки, програють", — вважає засновник форуму Клаус Шваб.
Україна на форумі
У всіх давоських дискусіях братиме участь і Україна. Київську делегацію очолив президент Порошенко. Окрім нього, у Швейцарію відправилася фінансовий міністр Наталя Яресько. Вони сподіваються домогтися у міжнародних партнерів більшої фінансової підтримки для України.
Росія не зацікавлена у форумі
А от Росія цього року на форумі у Давосі представлена більш, ніж скромно. Замість міністрів делегацію очолив представник Путіна на Далекому Сході. Експерти кажуть, Кремль у цьогорічному Давосі не зацікавлений, бо російська економіка в застої.