Економити енергоносії у багатоквартирних будинках неможливо, — експерт

29 червня 2016, 00:28
Читать новость на русском

Заяви про грошові компенсації за зекономлені субсидії — популізм і закривання очей на проблеми. Таку думку в коментарі сайту "24" висловив директор Інституту міста Олександр Сергієнко.

Якби субсидії в межах країни були монетизовані, якби людям на руки видавали ці гроші, то вони б десять разів подумали, чи варто користуватися послугою гарячої води, наприклад, чи можна придбати бойлер, і відключити ту гарячу воду, яка коштує шалені гроші, у Києві — 70 гривень кубометр. Це була б реальна допомога населенню,
— відзначив він.

Експерт зауважив, що не бачить жодного способу економити на опаленні людині у багатоквартирному будинку .

Як може зекономити людина, яка живе в багатоквартирному будинку? Вона ж навіть від центрального опалення відрізатися не може. Їй ніхто це не дозволить. Крім того, це технічно може негативно вплинути на будинок. Якщо людина відріже від опалення одну з трьох кімнат, наприклад, там буде інший температурний режим. Якщо це панелька — там почнуть шви тріщати, і маса наслідків,
— пояснив він.

Сергієнко відзначив, що у приватних будинках проблем з економією нема: можна вентиль поставити на батарею, або жити в одній кімнаті. А у багатоквартирному будинку це неможливо. Уряд заплющує на це очі, ніби він цього не розуміє. Тому це популістські заяви, — підсумував експерт.

Нагадаємо, віце-прем'єр-міністр Павло Розенко повідомив про намір уряду розробити систему монетизації зекономлених субсидій.