Експерт прогнозує розпад Митного союзу у найближчі п'ять років
Джерело:
УНННа думку політолога Павла Нусса, Україна вже не змінить свого євроінтеграційного курсу, а відсутність такого потужного учасника означатиме крах Митного союзу.
“Звичайно ж, будь-яке рішення, яке стосується тих чи інших перспектив економічної або політичної співпраці — задовольняє на сто відсотків лише Росію, а не країн „донорів“. Україну не привабила така перспектива, в результаті чого, і ми з вами, і українська влада обрала євроатлантичний курс України, і на сьогоднішній день він є незмінний, і навряд чи зміниться", - вважає політичний аналітик Павло Нусс, про що повідомляє УНН.
На його думку, процес розпаду в Митному союзі почнеться після того, як після президентських виборів в Україні 2015 року курс на євроінтеграцію посилиться ще більше.
Читайте також: Вже весною можуть ратифікувати Угоду з ЄС, - МЗС
"Віктор Янукович вже обрав стратегію, яку він запропонує українцям на майбутніх виборах, і безумовно це буде програма вступу України у Євросоюз у найближчий час. Після 2015 року, коли в Україні відбудуться чергові президентські вибори, наша країна продовжуватиме шлях інтенсивної євроінтеграції, незалежно від того, хто посяде крісло лідера країни. І одразу після президентських перегонів в Україні, Митний Союз в своїй основі розпочне дезінтеграційний процес, тобто розпад”, - додав Нусс.
Остаточне припинення існування Митного союзу Росії, Казахстану та Білорусі експерт прогнозує через 5 років.
“До 2017-2018 року МС припинить своє існування. Україна стоїть на порозі реальних змін. Нам усім треба докласти чимало зусиль, аби змусити український політикум консолідуватися навколо загальнонаціональної ідеї підписання Угоди про асоціацію. Це початок грандіозних перетворень. І втрачати такий шанс ми не маємо права перед майбутніми поколіннями. Тож, і влада, і опозиції має консолідувати свої зусилля, та розпочати плідну роботу, аби зробити крок назустріч українському народу", - підсумував політолог.
До слова, під час виступу на загальних дебатах 68-ї сесії Генасамблеї ООН український Президент назвав євроінтеграційні устремління "визначальним вектором розвитку України".