Експортери нафти не домовилися про зниження обсягів її видобутку

26 листопада 2014, 00:35
Читать новость на русском

Представники Мексики, Росії та держав-членів ОПЕК - Венесуели і Саудівської Аравії - не домовилися у вівторок, 25 листопада, про скорочення обсягів видобутку нафти.

Ринки відреагували на результати переговорів у Відні черговим падінням цін на "чорне золото", передає Deutsche Welle з посиланням на агентство Reuters.

Ми обговорили ситуацію на ринку, обмінялися поглядами. Нам необхідно підтримувати контакт. Ми домовилися зустрітися знову через три місяці,
— заявив журналістам за підсумками переговорів міністр закордонних справ Венесуели і екс-президент венесуельського державного концерну Petróleos de Venezuela (PDVSA) Рафаель Рамірес.

За його словами, всі учасники діалогу погодилися з тим, що поточні ціни на "чорне золото" занадто низькі, однак ніхто з присутніх на зустрічі не погодився піти на зниження офіційних квот на видобуток нафти.

Світові ринки відреагували на підсумки зустрічі падінням цін на енергоносії. Зокрема, вартість бареля нафти європейського сорту Brent знизилася більш, ніж на долар - майже до 78-доларової позначки.

На переговорах у Відні крім Раміреса були присутні глава "Роснафти" Ігор Сечин, міністр енергетики Росії Олександр Новак і глава енергетичного відомства Мексики Педро Хоакін Колдвелл.

Як відомо, зустріч у Відні стала реакцією країн-експортерів "чорного золота" на стрімке падіння цін на цю сировину на світових ринках.

Нагадаємо, вчора ф'ючерси на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures подорожчали на 0,46 долара (0,57%) - до 80,82 доларів за барель.