Фінансові аналітики не злякалися падіння України в рейтингу Moody's

28 вересня 2013, 19:39
Читать новость на русском

Українські фінансові аналітики не особливо переймаються тим, що цього тижня міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило рейтинг єврооблігацій України. На їхню думку, це показує проблеми, про які українцям і так відомо.

“Є три рейтингових агентства. І, за статистикою, одне з трьох завжди відноситиметься до України більш негативно. Це не означає, що воно має більше рації. Це просто визання того, що є проблеми", - говорить експерт з фінансових ринків Павло Ільяшенко.

Два інші провідні рейтингові агентства - Fitch та Standard & Poor's - оптимістичніше дивляться на ситуацію в Україні. Вони вважають Україну проблемною, та все ж платоспроможною державою.

Зниження рейтингу "Мудіс" пояснює, зокрема, відсутністю домовленостей з МВФ і низьким рівнем золотовалютних резервів. Утім, економіст Олександр Михайленко каже, що запасів казни достатньо:

“Ситуація, безперечно, не ідельна... але в резервах зараз знаходиться більше 20 млрд доларів... Відповідно, потенціал ще є, критична точка не досягнута".

Фінансовий аналітик Олександр Разуваєв вважає, що міжнародні рейтинги - це не істина в останній інстанції. Адже вони у 2008-му році не змогли передбачити крах американського банку Lehman Brothers, а відтак - початок глобальної економічної кризи.

Крім того, не варто забувати, що закордонні аналітики складають рейтинги переважно на даних статистики, при цьому не беруть до уваги реальну ситуацію в країні.

Детальніше про те, що означає місце України в рейтингах агентств - читайте сьогодні ввечері у матеріалі "Moody's знизило рейтинг України".