Плани амбітні, передумов немає, – Фурса про зростання мінімальної зарплати
Уряд планує підвищити мінімальну зарплату в Україні. Експерти вважають, що влада має дуже амбітні плани.
Водночас передумов для такого зростання немає. Про це в ефірі повідомив інвестиційний банкір Сергій Фурса.
До теми Рада підтримала підвищення прожиткового мінімума більш як удвічі
Передумови для зростання мінімальної зарплати
За його словами, просто так за кілька років збільшити мінімальну зарплату вдвічі не можна. Адже в економіці за цей час не відбувається жодних особливих змін. Це означає просто популізм.
Плани більш ніж амбітні. А передумов в нас, щоб мінімальна зарплата збільшувалась такими темпами, немає взагалі,
– наголосив Фурса.
Він зауважив, для того, аби доходи зростали, повинні бути певні передумови, адже пенсії, мінімальні зарплати – це вже результат.
Спочатку, як розповів експерт, створюють умови, збільшують інвестиції. Вони дають можливість для зростання економіки. А вона дозволяє розподіляти більше грошей, зокрема збільшувати мінімальну зарплату.
Фурса розповів про зростання мінімальної зарплати в Україні: дивіться відео
"Не можна ставити віз поперед коня і збільшувати мінімальну зарплату, сподіваючись, що це призведе до зростання економіки, так це не працює", – відзначив інвестиційний банкір.
Мінімальна зарплата вплине на зростання цін і інфляцію
За словами Фурси, фактично мінімальна зарплата збільшиться. Її буде відчутно на зростанні цін. Також це пришвидшить інфляцію.
У світовій інфляції і так є певні кризові явища. А якщо ми додаємо туди ще "українського присмаку", то тільки прискоримо цей процес. Це дуже небезпечно,
– зауважив Фурса.
Попри це, він вважає, що Україна має перспективи. Адже починаючи від 2016 року, у державі постійно зростають доходи. "Якщо переглянути реальну динаміку реальних доходів, то ми значно випереджаємо за цією динамікою росіян", – додав експерт.
Мінімальна зарплата в Україні: коротко
- Мінімальна зарплата в Україні у 2024 році повинна бути 7 665 гривень. Про це свідчить Бюджетна декларація на 2022 – 2024 роки, яку Кабмін схвалив 31 травня.
- Документ поки офіційно не оприлюднили, але текст опублікував радник голови Рахункової палати України Віктор Мазярчук.
- Наразі мінімальна зарплата складає 6 000 гривень. Відповідно до держбюджету на 2021 рік, з 1 грудня вона збільшиться до 6,5 тисяч гривень.