Фурса розповів, чи варто зараз купляти долар

18 березня 2020, 12:10
Читать новость на русском

В Україні люди почали масово купляти долари. Це призвело до того, що готівкові долари у банках закінчуються. Чи варто дійсно купляти валюту та чому Україну чекає криза – в ефірі ранкового шоу на 24 каналі розповів економічний експерт Сергій Фурса.

За словами Фурси, саме панічні настрої українців створили дефіцит долара в Україні.

Читайте також Паніки поки немає: скільки валюти українці скупили за тиждень

"Це те саме, що з гречкою і туалетним папером. Однак у гречки запаси великі, а валюту треба підвозити. Ще 2 дні тому банки скаржились, що у них закінчились готівкові долари", – сказав Фурса.

Він зазначив, що проблеми з валютною ліквідністю немає, адже, зазвичай, гроші зараз – віртуальні, і вони в банків є. Та оскільки долари не друкуються в Україні, то такий стрімкий попит на них призвів до нестачі готівки.

Якщби просто літаки кожен день літали, це б не було проблемою. Однак виявилось, що й ті не літають. Тому така затримка на два дні відбилась на "чорному" валютному ринку, але наприкінці дня все заспокоїлось, бо підвезли долари,
– додав експерт.

Він також зауважив, що саме зміна уряду Зеленським була ознакою того, що "українців чекають турбулентні часи".

"Найближчий рік у людей зменшуватимуться доходи. Ми вступаємо в кризу, яка до цього призведе. Гроші, які матимуть українці, також будуть меншими. Тому зараз потрібно гармонізувати свої витрати і зрозуміти, що грошей на все не вистачить і варто купляти лише те, що дійсно потрібно", – пояснив Сергій Фурса.

За його словами, тиск на гривню продовжиться. Українці відчують на собі результат і світової фінансової кризи, і того, що влада зволікає з програмою МВФ.

Що відомо про програму МВФ для України? Міжнародний валютний фонд розпочав процес погодження нової програми фінансування України. Цього раз планують надати 5,5 мільярда доларів на 3 роки. Попередньо програму ухвалили ще у грудні 2019 року. Однак остаточне погодження – за Радою директорів МВФ.

Умови від МВФ для України щодо нової програми фінансування: прийняття важливого закону про неможливість повернення банків ексвласникам, завершення розпочатих реформ і врегулювання тарифів. МВФ тимчасово зупинив погодження нової програми, допоки українська сторона не виконає всі вимоги.