Грошова та кредитна допомога Україні: Марченко розповів, на які суми можна розраховувати

14 листопада 2022, 16:57
Читать новость на русском

Україна у наступному році отримуватиме як грантову допомогу, так і кредитну. Чи зможу уряд забезпечити ритмічність надходжень до бюджету-2023 та чому І квартал наступного року буду найважчим, читайте далі.

Гроші від Єврокомісії

Міністр фінансів Сергій Марченко розповів під час пресбрифінгу Укрінформ "Бюджет-2023. Основні показники", що Україна отримала кредит від Єврокомісії у розмірі 18 мільярдів євро, передає 24 канал

Варто ознайомитись Кабмін схвалив проєкт бюджету-2023: що змінили

 

Сергій Марченко

Міністр фінансів України

Європейська комісія впроваджує нам кредит макрофінансової допомоги. 18 мільярдів євро – це буде кредитна підтримка. Вона довгострокова. Характер підтримки – 15 – 20 років, відсоткова ставка досить невелика, враховуючи вартість запозичення на ринку капіталів. Тому в принципі це також нас влаштовує, але звичайно пріоритет віддаємо грантовій допомозі.

Також міністр додав, що для Мінфіну пріоритет – грантові кошти й уряд працює над їх отриманням. Марченко нагадав, що Україна отримує грантові кошти від уряду США у цьому році та отримала від Німеччини. 

Дефіцит бюджету

На думку очільника Мінфіну, дефіцит бюджету у наступному році не є найвищим. Він гадає, що найвищим дефіцитом буде дефіцит 2022 року. Адже цей рік значно складніший. Разом з тим Марченко сподівається, що наступний рік буде кращим.

Основні кошти ми забезпечуємо через наші зовнішні канали – це Європейська комісія. Також ми зараз розпочинаємо діалог з нашими партнерами з МВФ і сподіваємось, що буде у нас програма. І також основний наш партнер – це США, які також нас, сподіваюсь, не залишать одних з цими проблемами й допоможуть нам профінансувати бюджет,
– розповів міністр. 

Ритмічність надходжень до бюджету

Марченко зауважив, що ритмічність надходжень до бюджету – найскладніша проблематика, яку уряд намагається вирішити. Оскільки України отримує кошти не в заплановані терміни, з запізненням, а взяті зобов'язання не завжди виконуються. Разом з тим він наголосив, що Україна знаходить можливість фінансувати видатки. 

Міністр висловив сподівання, що наступного року уряд отримає певну прогнозованість в зовнішній допомозі.

І особливо це важливо з огляду на те, що перший квартал є досить складним. Це місяць в якому мінімальні додаткові надходження, але видаткові надходження залишаються досить високими,
– розповів Марченко. 

Прогнози на економічні показники 2023 року / Інфографіка 24 каналу