Хто поставив хрест на найбільшому соціальному банку України
Ще кілька місяців тому банк "Хрещатик" входив до топ-надійних банків України. А кілька тижнів тому його оголосили банкрутом. Чи було банкрутство "Хрещатика" спланованим? Розбиралися агенти ЦРУ.
"Хрещатик" – один із найстаріших українських банків. За ним – державні соціальні проекти, комунальні підприємства столиці, а також зарплати і пенсії мільйонів українців. Попри те, що він не входив до так званого чорного списку НБУ, кінець банківського старожилу настав буквально за два дні – вихідні.
Класична схема, але кому вона була вигідна і хто спрогнозував той самий "день Х"? Чому акціонери-мільярдери погодилися на банкрутство "Хрещатику"? А мерія так легко відмовилася від свого практично кишенькового банку? І чи все можливе зробив НБУ, аби врятувати найбільший соціальний банк країни?
Надто багато питань, які поки що залишаються без офіційних відповідей. Утім, якщо уважніше перечитати історію хвороби "Хрещатику", дещо таки стає зрозумілішим.
Отже, банк на грані краху, а про "день Х" знали тільки VIP-клієнти. І дуже швидко вивели з "Хрещатику" свої 400 мільйонів. Стало це причиною банкрутства, а може наслідком, – тепер вже мають розбиратися правоохоронці. Адже у кримінальному кодексі є поняття "штучного доведення до банкрутства". Надавши підтримку банку, його можна було врятувати і не виводити з ринку.
А от на що тепер можуть розраховувати звичайні вкладники та хто виплачуватиме борги "Хрещатика" з'ясовували агенти ЦРУ.