Іноземці суттєво збільшили інвестиції в ОВДП України: про яку суму йдеться

28 травня 2021, 17:31
Читать новость на русском

Міністерство фінансів України повідомило, що протягом поточного тижня портфель облігацій внутрішньої державної позики України (ОВДП) у власності нерезидентів збільшився на більш як 1 мільйон гривень. Портфелі ж Національного банку та територіальних громад – не змінились.

Як зросли різні портфелі ОВДП за тиждень

Портфелі нерезидентів

  • За тиждень (21 травня по 28 травня 2021 року) портфель нерезидентів зріс на 1,06 мільйони гривень.
  • Від початку 2021 року – на 13,03 мільйони гривень.

Зверніть увагу За квітень держборг України збільшився на 20 мільярдів

Нагадаємо, що 20 квітня 2021 року Мінфін повідомив, що підняв ставки на держоблігації, в результаті чого вдалось залучити на першому ж аукціоні ОВДП 4,59 мільярда гривень до держбюджету. Це відбулось одразу після того, як НБУ підняв облікову ставку до 7,5%.

Загальна ж вартість ОВДП, якими володіють нерезиденти, становить 98,32 мільйона гривень і відповідає частці у 10,19% у структурі власників ОВДП.

Портфель українських банків 

У Мінфіні відмітили, що українські банки залишаються найбільшими власниками ОВДП із загальною часткою 51,78%. Протягом поточного тижня їх портфель збільшився на більш як 3 мільйони гривень.

Портфель юридичних осіб

  • За тиждень юридичні особи збільшили свій портфель на більш як 1,6 мільйона гривень. Він становить 4,63% від загальної номінально-амортизаційної вартості ОВДП, які знаходяться в обігу.
  • З початку 2021 року ОВДП у власності юридичних осіб зріс на понад 11,9 мільйона гривень.

Портфель фізичних осіб

  • За тиждень портфель фізичних осіб виріс на 210 мільйонів гривень й нині становить 1,72% у структурі власників ОВДП.
  • З початку 2021 року вартість ОВДП у їх власності збільшилась на понад 6 мільйонів гривень.

Що таке ОВДП

Облігації внутрішніх державних позик України (ОВДП) – державні цінні папери, що розміщуються виключно на внутрішньому фондовому ринку і підтверджують зобов'язання України щодо відшкодування пред'явникам цих облігацій їх номінальної вартості з виплатою доходу відповідно до умов розміщення облігацій, зазначає Мінфін.

Інфографіка Міністерства фінансів України