Коли Україна може вийти з кредитної залежності: думка Гетманцева
Данило Гетманцев заявив, що Україна має достатній фінансовий потенціал, щоб погасити заборгованості 2021 року. Натомість вже через 3 – 4 роки й зовсім вийти з кредитної залежності.
Джерело: PavlovskyNEWS
Читайте також: ЄС працює над тим, щоб Україна отримала 600 мільйонів євро допомоги
Деталі про співпрацю з МВФ
Гетманцев повідомив, що країна може погасити борги за 2021 рік не тільки перед МВФ, але й перед іншими кредиторами. Для цього треба укласти нову програму співпраці, яка значно полегшить ділові відносини.
За словами голови фінансової ради, нова програма – це не тільки джерело погашення кредитів, але й сигнал інвесторам, які зможуть купувати цінні українські папери під менший відсоток.
Перший борговий платіж у розмірі 1,7 мільярда доларів МВФ має відбутися 4 лютого.
Важливо! Ще влітку 2020 року МВФ затвердив нову 18-місячну програму stand-by. Загалом Україна мала отримати 5 мільярдів доларів. 2,1 мільярда держава отримала першим ж траншем 11 червня 2020 року. Проте з грудня місія МВФ розпочала перегляд цієї програми.Гетманцев стверджує, що вже через 3 – 4 роки Україна зможе повністю відмовитися від міжнародного кредитування, але поки що має виплатити борги за 2021 рік.
У якому разі Україна продовжить співпрацю з МВФ
- Скасування антикорупційних реформ у Україні погіршило відносини з МВФ. В результаті другий і третій транші країна досі не отримала.
- Україна, підписавши меморандум, взяла на себе зобов'язання щодо тарифів на ринку природного газу. Через рішення Кабміну по тарифах на газ, у МВФ висловили занепокоєння.
- Перемовини з Україною та МВФ щодо продовження співпраці тривають. Ще 7 – 10 днів МВФ продовжуватиме свою роботу в Україні. Подальше рішення Фонду залежатиме від перемовин з нашою державою.