Чи можна уникнути комісій на криптобіржі: розповідаємо усе, що варто знати
Джерело:
WB BlogОдин із ключових елементів криптосфери є криптобіржі, завдяки яким можна купувати та продавати криптовалюти та аналізувати ринок загалом, застосовуючи різні інструменти. Водночас ці платформи стягують комісію за проведення операцій з цифровими активами. Чи можуть криптобіржі функціонувати без стягнення комісій? Більше про це – розповідаємо далі.
Чому криптобіржі стягають комісії
Криптобіржі просто не можуть функціонувати без комісій. Перш за все, тому що це бізнес, цілі якого – отримання прибутку та забезпечення безперервного робочого процесу. Логічно, що усе це “зав’язано” на прибутку.
Варте уваги Криптосвіт чекає на халвінг біткойна та новий стрибок ціни: як використати цю подію
Тож стягнення комісій – це опція, яка допомагає забезпечити фінансові надходження криптобіржам, що є їхнім основним видом доходу. Зокрема, від цього залежить рівень надання послуг клієнтам платформ, які працюють з криптовалютами.
Важливо! Повна відсутність комісій на певній криптобіржі – важливий сигнал: на таких платформах варто діяти максимально обережно та дізнатися про цю компанію якомога більше, оскільки це можуть бути шахраї. Адже знайти платформу, яка не стягує комісій, – нездійснене завдання.Ще один критично важливий момент щодо комісій, які стягує криптобіржа, – це безпека. Завдяки коштам, які надходять до компанії, криптобіржі мають змогу розвивати свою безпекову складову. Крім того, комісії – це вклад в інфраструктуру та розвиток бірж, а також утримання команди техпідтримки для клієнта.
Типи комісій та цифри
Кожна криптобіржа самостійно формує свою політику щодо комісій. Проте до основних видів комісій відносять такі:
Торгові збори;
Комісія за поповнення;
Комісія за зняття коштів;
Комісія за використання коштів у маржинальній торгівлі.
Наведемо конкретні цифри на прикладі WhiteBIT – однієї із передових криптобірж Європи, яка має українське коріння та пропонує своїм клієнтам одні з найвигідніших комісій на ринку. Комісії під час спотової торгівлі не перевищує 0,1% як для мейкерів, так і для тейкерів, а з урахуванням спеціальних умов, що надає VIP програма WhiteBIT, вони можуть бути значно зменшені.
Довідка.
Мейкери відповідають за створення та розміщення ордерів у книзі ордерів (наприклад, “продати BTC, коли ціна досягне 15 000 доларів”). Тоді як тейкери – це трейдери, які виконують ордери, що є в книзі заявок.Під час маржинальної торгівлі на WhiteBIT щоденна додаткова комісія становить 0,0585%. Для фʼючерсної торгівлі працює комісія до 0,035% для тейкера та ставка фінансування (Funding rate), яка являє собою коефіцієнт різниці між спотовим ринком і ф'ючерсним ринком. Головна відмінність між ними полягає в тому, що на ф'ючерсному ринку користувачі платять один одному комісію за використання позикових коштів, на відміну від спотового ринку, де комісія сплачується біржі. Ця ставка може бути як плюсовою, так і мінусовою, залежно від поточної ситуації на ринку.
Чи можна зменшити розмір комісій на криптобіржі
Перше правило – максимальна обізнаність. Потрібно розуміти, за які операції та скільки потрібно буде заплатити у вигляді комісії. Крім того, завдяки аналізу ринку вдасться з’ясувати, чи комісії на обраній біржі є обґрунтованими.
Також варто враховувати й інші фактори:
Репутацію криптобіржі;
Безпеку;
Обсяг торгів.
А щоб зменшити розмір комісій, рекомендуємо:
Брати до уваги типи транзакцій
Наприклад, в інвестора зникає цікавість до біткойна і йому потрібно переказати кошти в інший актив. Є дві опції: фіатна валюта та інші криптовалюти. Найбільш вигідний варіант, якщо відсутня потреба у класичних грошах, – це обрання іншої цифрової монети, адже комісія за цю транзакцію буде менша.
Використовувати промоакції
Купівля нативних криптовалют або токенів криптобіржі дозволяє користувачу зменшити розмір комісії під час проведення транзакцій.
Так, на криптобіржі WhiteBIT варто звернути увагу на нативну монету WhiteBIT Coin – WBT. Платформа пропонує власникам цієї монети різні знижки. Зокрема, мейкери та тейкери, тримаючи цю монету у Holding, можуть отримати знижку до 100% на комісіях. Крім цього, можна насолоджуватися безкомісійними зняттями Ethereum (ETH) та ERC20 токенів.
Для розуміння, під час Holding людина блокує свої токени та не може здійснювати жодних транзакцій з ними. Вивести WBT з Holding реально двома способами:
миттєве виведення WBT з комісією у розмірі 10%;
виведення без комісії через 2 тижні.
Отже, комісії – це основа ефективного функціонування криптобіржі. Завдяки цьому компанія дбає про безпеку, техпідтримку клієнтів, розвиває інфраструктуру, наймає на роботу професіоналів тощо. Саме тому вкрай важливо отримати якомога більше даних про цю сторону роботи криптобірж, знайти найбільш вигідні саме для вас умови та впевнено рухатися у напрямку нових можливостей.