Кому потрібно подати документи на переоформлення субсидії: перелік
Раніше субсидії в Україні перепризначали раз на рік у травні і окремо розраховували її розмір на літній і зимовий період, тепер це відбуватиметься двічі на рік – у травні і жовтні.
Більшості людей, які отримують субсидії і не мають щойно куплених предметів розкоші, нових автомобілів, або у складі сімей яких немає працездатних осіб, що декларують нульові ставки доходу – державна допомога призначається в автоматичному режимі і без необхідності звертатися до органів соціального захисту. Про це повідомляє Мінсоцполітики.
Читайте також: Скільки українців можуть втратити субсидію: пояснення Мінсоцполітики
Проте у зв’язку з введенням нових правил близько 15% субсидантів потрібно буде звернутися до органів соцзахисту за переоформленням субсидії.
Для переоформлення субсидій у 2018 році повторно подавати документи – Заяву і Декларацію – потрібно буде:
1. Орендарям житла;
2. Внутрішньо переміщеним особам;
3. Сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб;
4. Сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
5. Сім’ям, в яких відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року;
6. Тим сім’ям, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018-го.
Субсидія в Україні 2018: список кому потрібно переоформлювати субсидії
Нагадаємо, Кабінет міністрів України вніс зміни до програми призначення субсидій. Відтак, з наступного опалювального сезону на субсидію не зможуть розраховувати особи, які приховують статки, мають великі будинки чи квартири або ж мають тіньову зайнятість.
Відтепер субсидію не призначатимуть, якщо сім’я володіє автомобілем, якому менше 5 років. Проте це не стосується мопеда та автомобіля, наданого органом соціального захисту населення.
Також повідомляється, що людям працездатного віку, які претендують на субсидію, але не реєструються як безробітні, оскільки працють без оформлення в Україні чи за кордоном, органи соціального захисту автоматично рахуватимуть дохід у розмірі трьох прожиткових мінімумів – 5286 гривень. А тим особам, які справді є безробітними, необхідно буде стати на облік до центру зайнятості.