“Крим.Реалії”. Острів, який обвалив рубль
На початку окупації багато кримчан насправді раділи приєднанню півострова до Росії. Бо там, мовляв, вищі пенсії та відчутно більша турбота про населення з боку держави. Журналісти “Крим.Реалії” з’ясовували, як насправді живуть у Криму пенсіонери та що сталося з їхніми пенсіями після обвалу рубля.
Чи насправді кримчани готові все терпіти, аби жити в Росії, та як швидко Крим приведе країну-окупанта до фінансової катастрофи – про це далі.
Тенденції до падіння національної валюти Росії були помітні давно. Та влада РФ робила вигляд, що цього не помічає. Але тривожний дзвінок продзвенів у понеділок – коли курс долара перевалив через психологічну позначку 60.
Найслабша валюта у світі
Вже тоді фінансові видання написали, що це стало рекордним для російської грошової одиниці. Тоді ж рубль визнали найслабшою валютою у світі.
У вівторок відбулись нові рекорди – євро перевалив через позначку 100 рублів, долар коштував понад 80.
Відтак прості громадяни кинулися скуповувати валюту, а в Криму навіть українську гривню. Також в Криму почали масово скуповувати імпортні товари. Так, супермаркети техніки нині за день заробляють свій місячний виторг.
Кримчани хочуть скасування санкцій
Кримчани вже по трохи починають розуміти, що це не долар дорожчає – це дешевшає рубль.
От відмінять санкції і все повернеться до норми, - переконаний один з кримчан.
Як розповів експерт фонду “Майдан закордонних справ” Юрій Смелянський, Путін був переконаний, що бензоколонка може керувати серйозними політичними процесами в Києві.
Путін хотів керувати політичними процесами тільки відкручуючи чи закручуючи вентиль. А виявилось це не так. Коли держави відчувають серйозну загрозу, то вони можуть відмовитись від використання російських енергоносіїв, – розповів експерт.
Він також додав, що сьогодні в Європі створюють нове енергетичне співтовариство, в яке не збираються запрошувати Росію. Головна мета – не дати РФ можливості й надалі скуповувати компанії в Європі.
Росія поки не знає що робити з Кримом
Влада Росії поки не знає що робити з Кримом у цій ситуації. Адже півострів став ключовим елементом зовнішньої політики США та їх союзників. Про це сказав експерт Кримського інституту стратегічних досліджень Сергій Костинський.
Російська влада не може зрозуміти що їй робити. Адже Крим, з одного боку, фактор внутрішньої стабільності, але з іншого боку – це фактор економічної нестабільності, - переконаний експерт.
Зараз, за словами експерта, відбуваються лише ситуативні реагування на виклики, але стратегії розвитку, зокрема й на півострові немає. І ця невизначеність буде ще більше тягнути економіку РФ вниз.