Криза змушує маркетологів шукати нові ідеї
Маркетинг необхідний для будь-якого бізнесу, де перемагають найсильніші. Після кризи маркетологи активно експериментують з новими ідеями.
Павло Худ - священник-маркетолог. На його думку, дивуватися такому поєднанню не варто, тому що працює керівником з комунікацій Українського католицького університету.
Головним його завданням є формування правильного іміджу навчального закладу. "Та частина, яка стосується набору студентів - це теж маркетинг. Або та частина, яка стосується програм - це також маркетинг. Коли ми говоримо про католицькість університету, ми говорим про якість", - каже Павло Худ.
Якщо брати до уваги маркетинг у традиційному розумінні, то у результаті кризи він перейшов на якісно новий етап. Економічний стрес став стимулом для створення нестандартних креативних проектів з мінімальним бюджетом.
Це пов'язано з тим, що збідніли не тільки споживачі, але й компанії. Покупці за останні декілька років стали більш вимогливими і водночас менш довірливими.
"Це нормальна ситуація. Еволюційна, вона не революційна. Вчора ми купували товар тільки тому, що ми могли його дістати. Тобто все купували "по блату". Зараз відкритий ринок. Виграють ті, хто дійсно дає більше переваг", - вважає Дмитро Подопригора, директор компанії Gianni Group.
Усе більш популярнішим стає "партизанський маркетинг", коли продукцію просувають на ринок поступово і без значних фінансових витрат.
Ще однією новинкою сучаного маркетингу є трейдмаркетинг. Зокрема, споживачам пропонують придбати товар одразу на місці покупки, наприклад, у супермаркеті. Як правило, таке придбання стає для клієнта незапланованим.
Крім того, не варто забувати і про інтернет, який став повноцінним інструментом маркетологів.