Крок до дефолту: Мінфін США не продовжив ліцензію Росії на обслуговування зовнішнього боргу
Джерело:
Associated PressМіністерство фінансів США відмовилось продовжувати дію ліцензії, що дозволяла Росії проводити виплати для обслуговування свого зовнішнього боргу в доларах в умовах санкцій.
Росія на межі дефолту
Без цього дозволу Росія не зможе розплатитися за державними облігаціями та опиниться на крок до дефолту.
Увага Угоду щодо ембарго на російську нафту можуть укласти протягом кількох тижнів, – фон дер Ляєн
Очевидно, що у Кремлі передбачали можливість того, що США не дозволять Росії продовжувати платити за своїми облігаціями та провели платежі заздалегідь. Тож наразі дефолт на Росії можна очікувати не в травні, а в липні.
Найближчий обов'язковий платіж в іноземній валюті Росія має виконати 27 травня. Російський мінфін виконав його заздалегідь, 20 травня. Наступні виплати заплановано на 23 – 24 червня. Якщо їх провести не вдасться, формальний дефолт може чекати на Росію наприкінці липня – після закінчення 30-денного grace period,
– йдеться у повідомленні.
В будь-якому разі, рішення США, щодо скасування ліцензії суттєво ускладнить умови для російської економіки, яка й без того перебуває під тиском західних санкцій та замороження активів, розміщених в іноземних банках.
Дефолт в Росії: коротко про головне
Нагадаємо, на початку травня Росія таки уникнула дефолту за зовнішнім боргом в іноземній валюті, провівши виплати в доларах за двома випусками суверенних єврооблігацій, термін погашення яких закінчився 4 квітня.
До цього Росія спробувала провести виплати за позиками в рублях, але агентство Moody's заявило, що це зміна умов випуску облігацій і може вважатися дефолтом.
Інвестори вже кілька місяців прогнозують, що Росія оголосить дефолт. Страхові контракти, що покривають російський борг, оцінюють ймовірність дефолту в 80% протягом кількох тижнів.
Цікаво, що останній дефолт в Росії оголошували в 1998 році, але тоді він стався за внутрішнім боргом.
Водночас – Росія втратила техніку у війні проти України на суму 13 мільярдів доларів: дивіться відео