Курс долара не зміниться у зв’язку з ненадходженням траншу МВФ, – експерт

12 липня 2017, 11:15
Читать новость на русском

Надання Україні чергового майже двохмільярдного кредиту від МВФ наразі відтерміновано. Проте громадянам не варто непокоїтися через можливий "обвал" гривні.

Стабільність гривні не прив’язана до кредитування України Міжнародним валютним фондом, йдеться у статті Наталії Лебідь для сайту "24".

Читайте також: Україна може не отримати вчасно новий транш МВФ

"Прямих наслідків відтермінування траншу МВФ мати не буде, тому що золотовалютні резерви НБУ зростають, на сьогодні вони складають вже понад 18 мільярдів доларів. Крім того, Україна отримує валютні кошти з інших джерел, продовжуючи співпрацю зі Світовим банком, Європейським банком реконструкції та розвитку, також інші країни надають фінансову допомогу Україні. Тож нічого критичного у відтермінуванні траншу нема, а саме відтермінування пояснюється тим, що Україна не демонструє прогрес у виконанні тих 11 "маяків", які сформулював МВФ як умови для надання позики: пенсійна реформа, земельна, реформа судової системи тощо", – зазначає економіст Андрій Новак.

Не вплине відсутність траншу і на курс долару, котрий не залежить від наявності/відсутності кредиту. Він залежить від золотовалютних резервів, а з ними, як стверджує Новак, все гаразд. Хоча, за його ж словами, не можна виключати того, що уряд піде на штучну девальвацію гривні.

Причин для девальвації гривні у нас немає вже більше року. Інша справа, якщо уряд та Нацбанк використає це як привід для штучної девальвації. Не виключено, що відтермінування траншу буде подане як пояснення знецінення гривні, яке, вочевидь, заплановано, бо в держбюджеті передбачений курс 27,2. Плюс нещодавно Кабмін в особі прем’єра подав так звану бюджетну резолюцію на три роки, в якій запланував подальшу девальвацію до 31 гривні за долар. Через розвиток економіки Гройсман не планує наповнити бюджет, а через інфляційний ефект – так.

З Новаком, щоправда, не погоджується його колега Олександр Охрименко. "Штучної девальвації не буде. Бо навіщо? Ситуація на валютному ринку стабілізувалася. І завдання уряду – забезпечувати цю стабільність. При девальвації відразу ж виникає проблема закупівлі вугілля та газу, бо його доведеться купувати по іншому курсу", – вважає він.

Повну версію статті читайте тут: Грошей не буде: МВФ вимагає реформи