Повірка лічильників води: українцям розповіли, хто має її провести
Джерело:
ОКВП "Дніпро-Кіровоград"Українці повинні систематично перевіряти роботу лічильників та стежити за їхнім функціонуванням. Про те, хто повинен здійснювати повірку та як вона відбувається - читайте далі.
Як здійснюється повірка лічильнику води
Зараз повірку лічильників повинні пройти усі громадяни, у яких настав цей термін. Здійснити цю процедуру потрібно впродовж трьох місяців після опалювального сезону.
Читайте також: Щоб не було боргів: коли та як подавати показники лічильника газу
Відтак, замовити послугу повірки лічильника користувачі можуть у водоканалі або в будь-якій іншій сертифікованій лабораторії. Повірку потрібно здійснювати раз у 4 роки.
Повірка не є нашою монополією і провести її абонент підприємства може в будь-якій сертифікованій лабораторії як в області, так і за її межами,
– зазначили комунальники.
Як проходить повірка
Уся процедура може зайняти до 5 днів. Є кілька способів повірки лічильників:
- Повірка лічильника без демонтажу проводиться значно швидше.
- Повірка лічильника з демонтажем проводиться разом з очищенням фільтрів приладу.
Після повірки лічильник пломбують, про що складається відповідний акт, а споживачеві обовʼязково віддають один екземпляр.
Хто має платити за повірку лічильників води
За повірку лічильника води має платити громадянин, це коштує 300 гривень. Якщо ж необхідно його замінити, чим теж займається безпосередньо його власник – орієнтовно 700 гривень.
Нагадаємо! До 2018 року за повірку платило комунальне підприємство, а його ціна входила до тарифу за воду. Потім закон змінився, і тепер українці платять за лічильники з власної кишені.Зверніть увагу, що наведені суми можуть коливатися залежно від регіону та особливостей лічильника.
Чому варто провести повірку лічильника
Відповідно до затвердженої методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, тим, хто не пройде перевірку, нарахування проводитимуть за нормативами споживання, встановленими в Україні, а не за показами лічильника. А це в рази вище реально використаних ресурсів.