Ляшко: Експорт металобрухту – це вкрадена в українських металургів робота

28 вересня 2017, 17:03
Читать новость на русском

"Металургійний" закон, який передбачає підвищення експортного мита на металобрухт до 30 євро за тонну, зберігає робочі місця в українському гірничо-металургійному комплексі.

Таку думку висловив народний депутат, глава Радикальної партії України Олег Ляшко, пише Uaprom.

"Ми автори ідеї про підвищення втричі експортного мита на металобрухт. Раніше вивозили металобрухт за копійки, а наші металурги мали величезний дефіцит. Сьогодні дефіциту цієї продукції немає. Це означає, що замість польських, турецьких, інших металургів роботу дали українським металургам в Запоріжжі, Маріуполі, Кам'янському", сказав він журналістам в ході відвідин "Запоріжсталі" в четвер.

За його словами, експортне мито на брухт стимулює інвестиції в нові виробництва, створення робочих місць, а також вивезення готової продукції.

"Тонна проданого металобрухту за кордон це 200 доларів, а тонна проданої металопродукції мінімум 2000 доларів, тобто, в десять разів більше. І головне: наші люди мають роботу, тому що коли вивозять металобрухт це вкрадена у українських металургів і українських людей робота", констатував він.

У свою чергу глава комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк запевнив металургів, що металобрухт для виробництва сталі залишиться в Україні.

"Ми утримали експорт металобрухту з країни, підвищивши мито в три рази з 10 до 30 євро за тонну. В Україні цей законопроект приніс більше мільярда доларів валютної виручки, понад мільярд гривень податків до українського бюджету. Цей закон діє в інтересах країни і кожного українця, зберігаючи робочі місця, утримуючи стабільність гривні. Він працює в інтересах України, він працює на національну економічну безпеку країни, тому ми довго наполягали і все ж відстояли продовження дії цього закону ще на рік", зазначив В.Галасюк.