Мільярдний збиток "Укренерго" в третьому кварталі: назвали причину

13 грудня 2021, 12:47
Читать новость на русском

Джерело:

"Марлін"

Економіка "Укренерго" отримала збитків на 2,7 мільярда гривень. Мовиться про третій квартал 2021 року.

Збитки Національної енергетичної компанії за 9 місяців 2020 року становив 28,5 мільярда гривень, що майже вдесятеро вище за показник 2021 року . Про це мовиться у звіті про виконання фінансового плану підприємства.

До теми В Україні через відсутність палива не працюють 20 блоків і 1 корпус ТЕС та ТЕЦ

Мільярдні збитки "Укренерго"

У 2021 році компанія, після збитків 2020 року, тимчасово вийшла на прибутки, і за підсумками півріччя заробила 306,7 мільйона гривень. Проте збиток 3 кварталу призвів до фінансового результату за січень – вересень у 2,7 мільярда гривень,
– мовиться у повідомленні. 

Причинами збитковості в компанії назвали сезонне збільшення генерації відновлювальних джерел енергії, перед якими компанія має спецзобов'язання

Станом на вересень 2021 року, компанія мала 77 мільярдів гривень фінансових зобов'язань та забезпечень, частина з яких була перед виробником відновлювальних джерел енергії.

Зверніть увагу! У жовтні 2021 року Кабмін надав "Укренерго" держгарантію на випуск облігацій на суму у майже 23 мільярдів гривень. Ці гроші мали піти на погашення заборгованості за "зеленим" тарифом. Мовиться про погашення заборгованості за договорами, укладених держпідприємством "Гарантований покупець" з виробниками електроенергії.

Останні новини щодо компанії та електроенергії

  • Компанія "Укренерго" отримає нову наглядову раду, адже саме такою була вимога Міжнародного валютного фонду. 
  • Зокрема міністерка економіки Юлія Свириденко заявила, що обрання професійної наглядової ради сприятиме прозорості діяльності та зменшенню корупційних ризиків.
  • 6 грудня у Міненергетики розповіли, що через відсутність палива не могли працювати 20 блоків і 1 корпус теплових електростанцій і теплоелектроцентралей загальною потужністю 7,26 гігават. Зокрема загальні запаси вугілля на складах ТЕС становлять 414,9 тисячі тонн, зокрема газового – 318,9 тисячі тонн та антрацитового – 96 тисяч тонн. 

Експорт електроенергії з Росії, запаси вугілля – дивіться відео