МВФ та Україна домовилися про кредит: на що витратять гроші
Президент Зеленський розповів, на що витратять гроші МВФ. Україна отримає 5 мільярдів доларів у рамках програми співпраці з Фондом. Перший транш можна очікувати вже до кінця травня, якщо домовленості оперативно підпишуть.
Куди підуть гроші
5 мільярдів доларів від Міжнародного валютного фонду направлять у держбюджет та на підтримання платіжного балансу. Про це Володимир Зеленський повідомив під час розмови з президентом Фінляндії Саулі Нііністьо, інформує пресслужба Офісу Президента.
Зверніть увагу Правда чи популізм: що Зеленський сказав про зарплати, МВФ та дороги
Усі передумови для початку практичної роботи за програмою МВФ виконані, гроші фонду спрямовуються на збереження платіжного балансу та підтримку бюджету,
– сказав Зеленський.
Домовленість є, її ще мають підписати, але це справа тижнів
Про узгоджений попередній текст угоди ("staff level agreement") нової програми Stand By України та МВФ повідомила пресслужба Фонду на офіційному сайті 21 травня.
- У повідомленні не мовиться про жодні додаткові умови – домовленість лише повинні підписати керівники МВФ та його виконавчий комітет. Зробити це обіцяють "найближчими тижнями".
За умовами програми, Україна має отримати 5 мільярдів доларів на 18 місяців
- Глава місії МВФ в Україні Іванна Владкова Голлар наголосила, що ці гроші повинні піти на підтримку платіжного балансу (простіше кажучи, на виплату інших кредитів, які вже брали раніше) та підтримку держбюджету.
До важливих структурних реформ Україна повернеться після кризи та пандемії
На це розраховують у Міжнародному валютному фонді.
- У перекладі з "дипломатичної мови", це фактично натяк на те, що домовленостей про кращу програму – на довший термін, на більшу суму і на менші відсотки – не вдалося досягти не через Україну, і не через Фонд, а через коронавірус.
Раніше, нагадаємо, тривалий час мовилося про програму кредитування на три роки та на суму від 5,5 до 8 або й 10 мільярдів доларів.
До теми Не раніше 2023 року: у МВФ дали прогноз, коли відновиться світова економіка
Додамо, що буквально напередодні ввечері Президент України Володимир Зеленський підписав закони про банківську діяльність (так званий "антиколомойський") і про поправки до Податкового кодексу.
Фактично, цим він виконав останні попередні умови які висували з боку МВФ для відкриття нової програми кредитування.