МВФ кредитуватиме розвинені країни
Джерело:
РБК-УкраїнаМВФ анонсував створення кредитної лінії для країн, чиї державні фінанси знаходяться в порядку, проте яким поточні ринкові умови не дозволяють дешево позичати на ринку.
Це чудова новина для Італії та Іспанії: для них кредит не вимагає серйозного перегляду поточної економічної та фінансової політики.
Новий кредит, який отримав назву "превентивна лінія для надання ліквідності" (ПЛЛ), прийде на зміну превентивної кредитної лінії (ПКЛ). Він буде відрізнятися від попереднього інструмента більшою гнучкістю: країни, які добре зарекомендували себе, зможуть звернутися за підтримкою в момент потенційної або фактичної потреби у фінансуванні платіжного балансу на момент затвердження домовленістю.
"Фонду було запропоновано удосконалити свої кредитні інструменти, щоб допомагати державам-членам справлятися з кризами. Ми швидко прийняли заходи, і нові інструменти дадуть нам можливість більш оперативно і дієво реагувати на ситуацію в інтересах усіх наших держав-членів", - заявила директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард.
За допомогою ПЛЛ держава - член МВФ зможе розраховувати на ліквідне вікно строком на шість місяців або в 12-24 місяці з максимальним доступом в 500% квоти члена в перший рік і до 1000% квоти в другий рік. Квота визначається відповідно до внеску держави в МВФ. Розмір процентної ставки буде змінюватись в залежності від терміну погашення і суми кредиту. Ефективна процентна ставка по ПКЛ в межах 500-1000% квоти становила 2,2-2,8 і 2,6-3,5% після трьох років.
Аналітики підкреслюють, що ці кошти були б для країн зовсім не зайвими, проте їх явно недостатньо, щоб докорінно вирішити фінансові проблеми. "Кредитні лінії, незважаючи на свій малий обсяг, зможуть у короткостроковій перспективі знизити тиск на ліквідність", - сказав економіст IHS Global Insight Дієго Іскар.