МВФ попереджає про повернення Великої депресії
Світова економіка демонструє тенденції, характерні для кризи Великої депресії 30-их років. Повідомляє The Financial Times з посиланням на заяву голови МВФ Крістін Лагфрд.
За її словами, до її ознак належать економічна ізоляція, посилення протекціонізму низки країн та скорочення виробництва. Водночас, глава МВФ наголосила, що держави повинні об`єднатися у боротьбі із кризою. Глава МВФ також закликала всі країни, що мають таку можливість, допомогти Європі.
Лагфрд підкреслила, що держави Єврозони не можуть самостійно вийти із кризи, а проблеми європейської фінсистеми можуть завдати удару всій світовій економіці.
Нагадаємо, на початку грудня стало відомо, що європейські банки направлять МВФ 200 млрд. євро для допомоги потерпілим від кризи країнам. Раніше країни ЄС домовилися щодо збільшення стабфонду до трильйона євро, але вказану домовленість дотепер не реалізували. Водночас, у листопаді ОЕСР опублікувала звіт, за яким зростання найбільших економік світу можливе лише за умов його реальної підтримки.
Зазначимо, розвинуті країни світу не поспішають на допомогу Європі у боротьбі із кризою. Так, Великобританія, зможе виділити лише 30 млрд. фунтів, США заявляють, що європейські країни є достатньо багатими, щоб справитися із проблемами, а Японія не даватиме коштів за відсутності переконливого плану для боротьби із кризою.