На "Азовсталі" констатують повне забезпечення металобрухтом за рахунок експортного мита
Рік тому вивозити металобрухт з україною стало дорожче – зросла мито на експорт – з 10 до 30 євро за тонну. На бюджеті це відразу позначилося збори збільшилися майже в два рази. А ще більше сировини стало залишатися в країні
На "Азовсталі" констатують повне забезпечення металобрухтом за рахунок експортного мита, пише uaprom.info.
"На даний момент меткомбінат "Азовсталь" повністю забезпечений металобрухтом. На жаль, рік тому ситуація була протилежна. Ми були забезпечені ломом максимум на добу. Ми всі чудово розуміли, що це практично аварійна робота. Найменший збій в доставці залізничним транспортом міг призвести до зупинки комбінату", – говорить Дмитро Гусеев, працівник "Азовсталі".
Ситуація змінилася саме після збільшення мит, кажуть на маріупольської "Азовсталі". А у профільному Об'єднання порахували економічні вигоди за час дії нових зборів.
"Кожна тонна брухту, яка переробляється в Україні, дає в 10 разів більше надходжень у бюджет. Кількість людей, які задіяні на галузі, теж в десять разів більше. І відповідно і валютна виручка на порядок більше. Було отримано додатково не менше півтора мільярда доларів додаткових надходжень валюти в країну. Було збережено близько 25 тисяч робочих місць", – стверджує Олександр Каленков, президент Об'єднання підприємств "Укрметалургпром":
Профільний парламентський комітет запропонував продовжити дію мит. Депутати схвалили ініціативу з першого разу. За голосували представники всіх політичних сил. Мова не тільки про бізнес.
"Це робочі місця і зарплата для українців, це сировина для металургійних заводів, тому цей закон важливий для кожного українця. Мова йде не тільки про металургії, не тільки щодо промисловості, мова йде про стабільність курсу гривні і стабільності цін в магазинах", – впевнений Віктор Галасюк, народний депутат України, фракція Радикальної партії Олега Ляшка, голова комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва.
Підтримує закон і прем'єр-міністр Володимир Гройсман. "Ми всі повинні зрозуміти, що Україна сьогодні є країною, на яку вчинила напад Російська Федерація. Для нас металургійна галузь і метал є стратегічно важливими, в тому числі для підтримки обороноздатності країни. У цьому контексті парламент прийняв рішення, яке відповідає національним інтересам України", – сказав він.
Як пише ЗМІ, міжнародні договори дозволять Україні підвищити мито на експорт брухту. Регулюють вивезення сировини багато країни-експортери. Та й мито в 30 євро – не найвища у світі. Дорожче, і в Китаї, і в Індії, Пакистані. А в Казахстані і зовсім заборонили вивозити сировину з країни.
"Це очевидно, що готова металургійна продукція, вона в будь-якому випадку має набагато більшу цінність як для іміджу держави, так і для його економіки, ніж торгівля сировиною, яким є металобрухт. Краще створювати робочі місця в Україні, ніж у тій же Туреччині, яка є нашим основним імпортером металобрухту", – говорить Сергій Біленький, голова Федерації металургів України.
Щоб мито в 30 євро діяла і далі, документ повинен підписати президент.