На сайті Мін'юсту з'явилася можливість безкоштовно відстежувати справи про банкрутство
Міністерство юстиції України відкрило новий електронний сервіс на сайті відомства - швидко і безкоштовно можна отримати інформацію щодо підприємств, по яких порушено провадження у справі про банкрутство, повідомив заступник міністра юстиції Антон Янчук.
"Нещодавно Міністерство юстиції України забезпечило відкритий доступ до Єдиного державного реєстру підприємців, щодо яких відкрито провадження у справах про банкрутство. Зараз будь-яка фізична чи юридична особа може скористатися цим електронним сервісом, отримати інформацію шляхом нескладних дій безпосередньо на сайті Міністерства юстиції", — сказав Янчук на брифінгу в понеділок.
Він пояснив, що надання цієї послуги є безкоштовним. Раніше, як нагадав Янчук, таку інформацію юрособа або фізособа-підприємець про себе дізнавалася, звернувшись з письмовим запитом до територіального управління юстиції. Раніше, за словами заступника міністра, відповідь надходив у письмовому вигляді протягом п'яти робочих днів з моменту звернення, — ця процедура була досить складною для зацікавлених осіб.
Відповідні документи, як розповів заступник міністра юстиції, як правило, потрібні тим юридичним особам, які планують брати участь до будь-яких держзакупівлі і також для того, щоб надати інформацію в банківські установи з підтвердженням того, що ця особа не перебуває в процедурі банкрутства.
Тепер як особа, яка щодо себе хоче отримати інформацію, так і його контрагент або будь-який банк або організатор держзакупівель або інша заінтересована особа може абсолютно вільно з будь-якого цифрового пристрою зайти на сайт Мін'юсту, пройти нескладну процедуру реєстрації та оперативно і безкоштовно отримати відповідну інформацію, — підкреслив Янчук.
Він уточнив, що інформація виводиться у формі довідки на екран пристрою і її можна роздрукувати.
Надається довідка, за словами заступника міністра, у двох форматах — скороченому і розширеному.
Янчук повідомив, що в минулому році за отриманням паперових довідок звернулося близько 100 тисяч людей, процедура вимагала певних фінансових витрат і людських ресурсів, також несла в собі і корупційні ризики.
"Зараз система повністю функціонує...Я особисто сьогодні вранці спробував це зробити. Абсолютно вільно і за п'ять хвилин", — сказав заступник міністра, продемонструвавши приклад отриманої довідки. Він зазначив, що цей сервіс існує з 15 травня, "вже успішно зроблено більше 4 тисяч запитів на отримання таких довідок".