НАБУ має перевірити співробітництво Гонтаревої з КДБшним банком, – Березовець

4 квітня 2016, 16:54
Читать новость на русском

Співпраця голови Нацбанку України Валерії Гонтаревої з російським "Внешторгбанком" (ВТБ) має перевірити Національне антикорупційне бюро України.

Таку думку висловив політолог Тарас Березовець, коментуючи журналістське розслідування програми "Наші гроші" пише 112.ua.

"Якщо підтвердиться інформація, що там були якісь особливі відносини з російським банком, тим більше, банком ВТБ, який у Росії існує більше 40 років і має репутацію КДБшного банку (через нього тривалий час діяли радянські, а потім російські спецслужби), це великі питання до діяльності голови Нацбанку", – заявив Тарас Березовець.

Він зазначив, що інформація, оприлюднена журналістами, повинна бути перевірена і підтверджена співробітниками правоохоронних та антикорупційних органів.

Це питання прямої компетенції пані Гонтаревої і тут має бути проведено відповідне розслідування Національним антикорупційним бюро. Це пряма їхня компетенція. Повинні бути звернення народних депутатів для того, щоб прискорити процес НАБУ,
– підкреслив експерт.

Як повідомлялося, "Наші гроші", досліджуючи документи панамської юридичної компанії Mossack Fonseca, яка спеціалізується на реєструванні офшорних компаній, виявили зв'язок глави НБУ Валерії Гонтаревої з державним російським банком "Внешторгбанк". Сім'я заступника голови ВТБ Юрія Соловйова є співвласником інвестиційної компанії ICU, яка в минулому році виплатила Гонтаревій 23,5 млн грн.

До осені 2014 року Валерія Гонтарева офіційно була співвласницею компанії ICU, володіючи рівними частками з дружиною Соловйова Галиною Улютіною. Крім цього, офшорна компанія Соловйова QuillasEquities видала кредит у 10 млн дол. офшору KerantoHoldingsLtd (BVI), адреса якого повністю співпадає з центральним офісом групи ICU.

Санкції США проти російського ВТБ змусили Юрія Соловйова продати свій пакет акцій ICU. А офшорна компанія, яка кредитувала бізнес Гонтаревої, була подарована його тещі, яка має український паспорт.

Сама Гонтарева формально продала свою частку в ICU перед призначенням у Нацбанк. Але досі отримує від фінансової групи мільйони гривень. Зокрема, згідно з декларацією за 2015 рік, глава НБУ отримала від ICU 23,5 млн грн, тобто близько 90% всіх офіційних прибутків.