Нафта дешевшає: як Саудівська Аравія вплинула на ціну сировини

6 вересня 2021, 15:04
Читать новость на русском

Джерело:

"Укрінформ"

Саудівська Аравія вирішила знизити офіційні відпускні ціни (OSP) на нафту для покупців з Азії та країн Середземномор'я. У зв'язку з цим ціна сировини почала знижуватись 6 вересня.

Ціна нафти Brent та WTI

  • Вартість листопадових ф'ючерсів на Brent на лондонській біржі ICE Futures становить 71,79 долара за барель, що на 82 центи, або на 1,13% нижче ціни на момент закриття попередньої сесії.
  • Ціна ф'ючерсів на WTI на листопад на біржі NYMEX знизилася на 73 центи, або на 1,05% – до 68,56 долара за барель.

До теми ОПЕК+ вирішила й надалі збільшувати виробництво нафти: як це вплинуло на ціну

Попередні торги за стандартами завершилися на рівні 72,61 долара для ф'ючерсів нафти марки Brent та 69,29 долара для – WTI.

Що вплинуло на зниження ціни 

Раніше державна нафтова компанія Саудівської Аравії Saudi Aramco повідомила, що в жовтні знизить ціни на всі сорти сирої нафти, що продаються в Азії, принаймні, на один долар за барель. Аналітик компанії Energy Aspect Вірендра Чаухан висловилась з цього приводу наступним чином. 

OSP для Азії є ведмежими. Це сигналізує про зниження попиту та пропозицію, яка потенційно зростає,
– розповідає Чаухан.

Зниження ф'ючерсів на сиру нафту додалося до падіння в п'ятницю після того, як слабший, ніж очікувалося, звіт про зайнятість у США вказав на неоднорідне відновлення економіки.

Зміна ціни нафти: останні новини

  • Аналітик банку JP Morgan Джойс Чанг стверджує, що до кінця 2021 року вартість нафти зросте до 80 доларів за барель у зв'язку з дисонансом попиту та пропозиції на ринку.
  • Ріст цін на нафту безпосередньо вплинув на інфляцію, оскільки нафта – основний елемент економіки. Детальніше про те, як зріс рівень інфляції у світі та в Україні, читайте в іншому матеріалі.
  • 1 вересня країни-члени ОПЕК та інші виробники, включаючи Росію (група ОПЕК+), домовилися продовжити політику поетапної відмови від рекордних скорочень видобутку, додаючи на ринок 400 тисяч барелів на добу щомісяця.