Нафта дорожчає: які події в США вплинули на вартість сировини

23 вересня 2021, 11:20
Читать новость на русском

Джерело:

"Укрінформ"

Ціна нафтових ф'ючерсів почала підвищуватись, після нещодавнього тривалого падіння. На стрибок ціни вплинуло збільшення попиту на паливо та скорочення запасів сирої нафти США, через наслідки двох ураганів.

Ціна нафтових ф'ючерсів Brent та WTI

  • Вартість листопадових ф'ючерсів марки Brent на лондонській біржі ICE Futures – 76,39 долара за барель, що на 2 центи, або на 0,26% вище від ціни на час закриття попередньої сесії.

Читайте також Автогаз знову дорожчає: яка ціна пального на різних АЗС

  • Ціна жовтневих ф'ючерсів нафти WTI на нью-йоркській біржі NYMEX зросла на 2 центи, або на 0,28% – до 72,43 долара за барель. 
Попередні торги завершилися на рівні 76,19 долара за барель для Brent  та 72,23 долара за барель для WTI.

Скорочення запасів нафти 

Перед публікацією даних Управління енергетичної інформації (EIA) еталонні контракти нафти Brent та WTI підскочили на 2,5%. У EIA зазначили на засіданні чергове падіння запасів сирої нафти та палива в США за підсумками минулого тижня.

Так, запаси сирої нафти скоротилися на 3,48 мільйона барелів – до 413,96 мільйона барелів, що є найнижчим показником з жовтня 2018 року. Запаси на терміналі в Кушингу (Оклахома), де зберігається нафта, що торгується на NYMEX, зменшилися на 1,7 мільйона барелів.

Підвищення попиту 

Згідно з даними EIA, показник завантаження НПЗ на Східному узбережжі США зріс до 93%, що свідчить про високий попит на паливо у зв'язку зі зняттям заборон на поїздки.

Запаси нафти у Штатах дедалі зменшуватимуться найближчими тижнями,
– відзначає аналітик The Price Futures Group Філ Флінн.

Він також додав, що нафтопереробні компанії активно будуть нарощувати виробництво, яке зупинялося через ураган "Іда".

Royal Dutch Shell у середу повідомила про відновлення роботи ключового трубопроводу, яким здійснюється транспортування нафти сорту Mars, що видобувається в Мексиканській затоці, до нафтопереробних підприємств, розташованих на узбережжі Луїзіани.

Зміна ціни нафти: останні новини

  • 1 вересня країни-члени ОПЕК та інші виробники, включаючи Росію (група ОПЕК+), домовилися продовжити політику поетапної відмови від рекордних скорочень видобутку, додаючи на ринок 400 тисяч барелів на добу щомісяця.
  • 6 вересня Саудівська Аравія вирішила знизити офіційні відпускні ціни (OSP) на нафту для покупців з Азії та країн Середземномор'я, через що ціна сировини почала знижуватись.
  • 20 вересня ціна нафти продовжила падати на тлі зміцнення долару та засідання Федеральної резервної системи США.