Нацкомісія оштрафувала ДТЕК Ахметова на понад 5 мільйонів гривень
Джерело:
НКРЕКПРегулятор оштрафував теплові електростанції ДТЕК Ріната Ахметова на понад 5 мільйонів гривень. Причина – компанії не забезпечили гарантований запас вугілля на зимовий період.
Таке рішення ухвалили на засіданні Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики й комунальних послуг, 10 березня.
Раніше НАБУ провело обшуки в "Енергоатомі": причина
Що відомо про штрафи та їхню суму
Регулятор визначив, що "ДТЕК Дніпроенерго", "ДТЕК Західенерго" та "ДТЕК Східенерго" не забезпечили взимку гарантовані запаси вугілля на теплоелектростанціях та несвоєчасно проінформували Міненергетики, НКРЕКП та "Укренерго" про критичну ситуацію з паливом.
У результаті ці 3 ДТЕК Ахметова оштрафували на максимальні суми – по 1,7 мільйона гривень.
Крім того, матеріали перевірки скерують до Ради нацбезпеки та оборони, Антимонопольного комітету, Міненерго та Держінспекції з енергетичного нагляду України.
Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк заявив, що "те, що відбулося або могло відбутися" через дії ДТЕК є питанням нацбезпеки.
Такі кричущі порушення, що призвели до ситуації, коли вся країна опинилась під ризиком відключення від електропостачання, заслуговують на найсуворіші штрафні санкції,
– зазначив Тарасюк.
Інші претензії регулятора
Також у Нацкомісії виникли претензії до компаній щодо нетипового збільшення аварійних відключень енергоблоків ТЕС у критичний зимовий період та недопостачання вугілля на ТЕС з афілійованих структур.
Зокрема, компанії ТОВ "ДТЕК Трейдинг" та D.Trading International SA поставили електростанціям "Західенерго" взимку 939,8 тисячі тонн вугілля. А це на 27,2% менше, ніж передбачав договір.
У НКРЕКП не заперечили можливості передання матеріалів перевірки ще й до правоохоронних органів.
Зверніть увагу Вугілля стає все менше і менше: чому Україну рятує не Ахметов, а Білорусь
Що про штрафи кажуть у ДТЕК
У компанії з висновками регулятора не погодилися.
Це наслідок некомпетентності регулятора, маніпуляцій на ринку, вибірковому використанні європейських норм та прямого адміністративного втручання у роботу ринку,
– заявили у ДТЕК.
Там стверджують, що були готові до зимового сезону в рамках затвердженого Міненергетики прогнозованого балансу.
Однак зниження виробництва електроенергії на АЕС внаслідок затягування ремонтної кампанії, а також різке зростання навантаження на ТЕС понад балансового прогнозу позбавили компанію можливості наростити вугільні запаси.