Нове покоління ігор: чому тапалки зводять світ з розуму
Джерело:
Finance.uaОднієї з головних подій 2024 року став успіх так званих тапалок, які виникли в месенджері Telegram. Ці ігри – частина індустрії Web3, яка стрімко розвивається у світі.
Що таке тапалки та як вони працюють
По суті, тапалки – це ігри, які створені у форматі Telegram-ботів, де користувачі мають можливість заробляти віртуальні активи. Назва походить від англійського слова “tap”, що означає “натискати”. Завдяки цьому можна пояснити головний принцип гри – багаторазове натискання на екран або здійснення інших подібних дій.
Варте уваги Майже 4 тисячі гривень: хто отримає нову допомогу
Зазвичай зароблені цифрові монети під час гри можна витрачати. Користувачі мають дві опції: купівля різних предметів усередині гри та інвестування в покращення, які дають змогу отримувати ще більше монет.
Цікаво! Головні причини неймовірної популярності тапалок, які зводять мільйони людей із розуму, досить очевидні: простота використання ігор, можливість отримати дохід і розваги.
Тапалки використовують для стрімкого накопичення балів або активів у цифровому світі. Також виділяють кілька цілей, які стоять за іграми в Telegram:
посилення інтересу до криптопроєкту та залучення нових користувачів;
адаптація нових користувачів у криптоіндустрії;
формування спільноти для криптопроєкту та налагодження соціальної взаємодії навколо нього.
Важливо відзначити, що ігри-тапалки функціонують на спеціальній платформі Telegram – Telegram Apps (tApps). Цей майданчик фактично забезпечує інтеграцію застосунків в екосистемі месенджера.
Що відомо про Web3-ігри
Це нове покоління ігор, для створення та розвитку яких використовують блокчейн-технології. У таких іграх гравці можуть функціонувати та взаємодіяти в децентралізованому середовищі, де ігрові активи та досягнення можуть бути представлені у вигляді криптовалют або токенів, що мають реальну цінність.Популярні тапалки
Загалом тапалки почали набирати популярність після появи гри Notcoin. Це сталося на початку 2024 року. Цікаво, що криптопроєкт безпосередньо популяризував засновник Telegram Павло Дуров.
В основі проєкту лежить такий принцип: користувачі "майнили" віртуальну монету NOT численними натисканнями на екран смартфона. Мета гравців – збільшення свого балансу та збирання ракет для примноження заробітку. До того ж для отримання пасивного доходу з Notcoin потрібно обов’язково заходити в гру кожні 12 годин. Кількість учасників у травні перетнула позначку в 35 мільйонів.
Шалена популярність тапалки сприяла й успіхам монети NOT у криптоіндустрії. Зокрема, у травні 2024 року токен провів лістинг на найбільших криптобіржах світу. На момент створення цього матеріалу NOT торгується на ринку з ціною на рівні 0,008324 долара та входить до першої сотні монет на ринку за цим показником. Ринкова капіталізація криптопроєкту становить 855,15 мільйона доларів, згідно з даними CoinGecko.
Поява та буквально вірусна популярність Notcoin спровокувала створення нових тапалок. На ринку виділяється гра Hamster Combat. До прикладу, на кінець травня кількість активних користувачів нараховувала понад 42 мільйони осіб, а у червні – понад 100 мільйонів.
Увесь сюжет гри побудований навколо хом’яка, який виконує роль генерального директора криптобіржі та має на меті розширити її можливості та вплив. Гравцям потрібно натискати на зображення хом’яка, аби отримати винагороду. Чим більше кліків, тим більше монет. До того ж грати в хом’яка потрібно щонайменше раз у три години, оскільки за інших умов не вийде майнити нові монети. Як і Notcoin, Hamster Combat функціонує в системі Telegram.
Важливо! Монети, які гравці заробляли з Notcoin та Hamster Combat, потенційно можна обміняти на криптовалюту.
Ще один плюс для користувачів – це бонуси за запрошення друзів до гри. Зокрема, завдяки цьому творці проєкту успішно залучали нових учасників.
Водночас варто бути обережними, адже деякі тапалки можуть розроблятись у країні-агресорці. А тому персональні дані користувачів, зокрема номери телефону та ніки в месенджері, можуть потрапити до росіян. Тому перед стартом гри варто перевіряти інформацію про творців тапалок або ж обирати українські проєкти.
Українські розробки у Web3-іграх
Водночас на сьогодні цілком зрозуміло, що ігри-“тапалки” – це явище, яке набуло шаленої популярності, й у найближчому майбутньому вони не зникнуть.
Для всіх, хто цікавиться тапалками, існує українська альтернатива. Ідеться про космічну гру Web3 – Pocket Rocket, яку створила європейська криптобіржа з українським корінням WhiteBIT для спільноти Whitechain. Менш ніж за 3 місяці в грі з’явилося понад 5 мільйонів гравців!
Гравцям пропонують змагатися за видобуток кристалів, удосконалювати космічні кораблі, знищувати астероїди та досліджувати нові галактики. Користувачі також можуть запрошувати друзів приєднатися до гри, виконувати різні завдання та квести, аби вибитися в лідери.
При цьому успіхи гравців винагороджують ейрдропами та ексклюзивними нагородами від Whitechain! Більше кліків – більше кристалів та шансів на винагороду.
Що таке Airdrop (ейрдроп)
Це роздача токенів або монет криптовалюти, зазвичай безплатно, на численні адреси гаманців. Їх отримують користувачі, які відповідають заздалегідь визначеним умовам.Як почати грати в Pocket Rocket:
Відкрийте бота Pocket Rocket Game та натисніть кнопку START (почати).
2. Натисніть Launch Rocket, аби запустити гру.
3. Оберіть власний космічний корабель та натисніть Continue (продовжити).
4. Гравець готовий до гри та змагання за кристали.