Деякі українці можуть втратити 10 років стажу: що потрібно знати пенсіонерам
Джерело:
МінсоцполітикиЗгідно з інформацією від Мінсоцполітики, труднощі можуть виникнути серед громадян похилого віку, які працювали на державу-агресора з 2014 року.
Чому можна втратити стаж
Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який розвʼязує одразу декілька проблемних питань із призначенням пенсій, які виникли в українців через початок повномасштабної війни в Україні. Згідно з ним, до страхового стажу, при призначенні пенсії, в Україні не зараховуватиметься робота на країну-агресора після 2014 року.
Читайте також: Доплати у травні: які пенсіонери отримають підвищені виплати
Закон передбачає не зараховувати до страхового стажу з 19 лютого 2014 року періоди військової служби у силових структурах, незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях, судових або правоохоронних органах держави-агресора на тимчасово окупованих територіях, а також добровільне зайняття посад у незаконних органах влади,
– йдеться у повідомлені.
Які ще нововведення передбачені
Водночас згідно з законопроєктом, спрощується механізм відновлення виплати пенсій для осіб з Криму. Скасовано вимогу отримання інформації від Пенсійного фонду Росії.
Відтепер людині, яка переїхала з Криму, достатньо подати заяву, в якій зазначити, що вона не отримує пенсію в Криму і бажає її отримувати в Україні. Для розрахунку пенсії можна надати трудову книжку або пенсійну справу (якщо вони є на руках). Підтверджень від Пенсійного фонду країни-агресора не потрібно,
– ідеться в поясненні.
І, на додаток, відтепер для визначення права на пенсію враховуватиметься страховий стаж, одержаний в інших країнах, навіть якщо з цією країною не укладено угоду щодо пенсійного забезпечення. Для цього необхідно буде надати Пенсійному Фонду документ, що підтверджує роботу за межами України.