Москаль митниці не указ: повідомлення ДФС
Державна фіскальна служба Закарпатської області пояснила громадянам, що після розпорядження Геннадія Москаля про спрощення проїзду українського кордону «на бляхах» для закарпатців нічого не змінилося.
Розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації Генадія Москаля «Про тимчасовий порядок перетину кордону в пунктах пропуску Закарпатської області транспортними засобами особистого користування з іноземною реєстрацією жителями Закарпатської області» №562 від 3 листопада 2017 року, яке мало на меті спрощення перетину кордону на автомобілях з іноземною реєстрацією, має рекомендаційний характер. Про це повідомляє Державна фіскальна служба Закарпатської області на своєму сайті.
Зокрема, йдеться в повідомленні, «законодавство України з питань державної митної справи складається з Конституції України, Митного кодексу України, інших законів України, міжнародних договорів України, а також з нормативно-правових актів, виданих на основі та на виконання Митного кодексу України.
Читайте також: Литва та ДФС розслідують законність ввезення в Україну таких авто
Підписаний головою ОДА документ рекомендаційного змісту, на думку фахівців митниці, суперечить принципам здійснення державної митної справи, встановлених статтею 8 Митного кодексу України й не може розцінюватись громадянами як документ, що визначає їх права та обов’язки при перетині кордону, або зміни існуючого порядку виконання митних правил.
Відтак керівництво Закарпатської митниці ДФС звертається до громадян з проханням дотримуватись чинних норм законодавства, адже з підписанням Розпорядження №562 нічого не змінилось».
Разом з тим фахівці Закарпатської митниці нагадали правила ввезення громадянами транспортних засобів, постійно зареєстрованих за кордоном.
Отже, ввезення громадянами транспортних засобів особистого користування, постійно зареєстрованих в іноземних державах дозволяється з метою транзиту або тимчасово.
Тимчасово транспортні засоби можуть ввозитись на строк до 1 року громадянами-нерезидентами.
Читайте також: У Раді прояснили ситуацію із законопроектом щодо єврономерів
Якщо авто хоче ввезти резидент (той, хто постійно проживає в Україні), то він має сплатити всі митні платежі (розмитнення), які підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів. До речі, після вивозу цього авто кошти не повертаються.
Якщо машину ввозять транзитом, то її треба вивезти через 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці – 5 діб) – про це зазначається ст. 95 Митного кодексу України.
Наслідком невиконання зазначених вимог є складання протоколу про порушення митних правил та застосування санкції у вигляді штрафів.
Нагадаємо, що одеситка має заплатити 3 мільйони гривень за незаконний ввіз авто на "євробляхах".