Підприємствам ГМК не потрібні подачки від "Укрзалізниці", – "Укрметалургпром"
На підприємстві "Укрметалургпром" підвели підсумки щодо забезпечення парком піввагонів "Укрзалізниці" підприємств ГМК у вересні 2017 року.
Про результати говориться в заяві президента "Укрметалургпром" Олександра Каленкова на сайті компанії.
"Середнє забезпечення підприємств ГМК склало 26% від їх загального навантаження в піввагонах (в серпні – 21%), тобто в цілому динаміка позитивна. Не стану перебільшувати свою роль, але все хочу відзначити, що з моменту відновлення нашої пильної уваги до проблеми забезпечення підприємств ГМК піввагонами УЗ/ЦТЛ ситуація трохи покращилася", – заявив Каленков.
Президент компанії зробив висновок, що при наявності управлінської волі з боку керівництва УЗ ситуацію можна змінювати в кращу сторону, але в жовтні ситуація знову почала змінюватися в гіршу сторону.
"Пояснення цієї тенденції ми поки не знайшли. Дуже сподіваюся, що це тимчасовий пропуск через об'єктивні причини. Наша принципова позиція полягає в тому, що підприємствам ГМК не потрібні одномоментні подачки від керівництва УЗ в залежності від кон'юнктури поточних відносин між металургами, гірниками і залізничною монополією. Нам не потрібні подарунки та аванси", – сказано в заяві.
На підприємстві підкреслили, що не просять привілейованого ставлення до себе, а просять лише виключення людського фактора з процесу розподілу піввагонів, щоб всі вантажовідправники забезпечувалися пропорційно їх навантаженню на рівні ринкової частки ЦТЛ, яка на сьогоднішній день складає 35-40%.
"Дуже сподіваємося, що Євген Павлович не передумав наводити порядок в управлінні парком вагонів УЗ, і вже найближчим часом ми почуємо про системні рішення, які забезпечать реально рівний доступ вантажовідправників України до парку піввагонів УЗ на рівні 30-40% від їх навантаження, а не казки про якісь вигадані автоматизовані системи розподілу вагонів, які по одному дзвінку керівника ЦТЛ кардинально змінюють "рішення" транспортної задачі на користь того чи іншого вантажовідправника", – заявив Каленков.
"І звичайно ж, 2 місяці – це більш ніж достатній період для новопризначеного керівника УЗ, щоб знайти спосіб забезпечити підприємства ГМК України на рівні не менше 35% їх навантаження", – додав президент.