Хто має пільги зі сплати податку на нерухоме майно
Податковий кодекс передбачає пільги для фізичних осіб зі сплати податку на нерухомість. В умовах війни деякі власники нерухомості звільняються від сплати податку, якщо відповідають певним критеріям.
Пільги для ФОПів
Якщо фізична особа володіє житловою нерухомістю, але не використовує її для підприємницької діяльності за місцем реєстрації, то має право на пільги зі сплати податку на нерухомість.
Читайте також Кому з 1 серпня не перерахують субсидію
Податкова служба розраховує суму податку за місцем реєстрації власника, виходячи із загальної площі нерухомості та відповідної ставки податку.
Пільги не діють, якщо нерухомість використовується для отримання доходів, тобто здається в оренду, лізинг, позичку або використовується у підприємницькій діяльності.
Важливо! Податківці нагадують, що під час розрахунку бази оподаткування враховується загальна площа нерухомості, включаючи її частки, які належать фізичній особі.Хто ще може не платити податок за нерухомість
Категорії осіб, які можуть не платити податок на нерухомість у 2024 році за звітний 2023 рік:
Громадяни, які проживають на територіях, де тривають воєнні дії.
- Власники житла, що опинилося на тимчасово окупованій території.
- Українці, чиє житло стало непридатним для проживання внаслідок війни.
- Багатодітні сім'ї.
- Одинокі матері, які виховують сиріт або дітей з інвалідністю.
- Учасники бойових дій.
Об'єкти нерухомого майна, за які не нараховується та не сплачується податок у 2024 році:
Об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, у тому числі їх частки, розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих територіях України.
Знищені внаслідок бойових дій об’єкти житлової та нежитлової нерухомості.
Пошкоджені об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, що потребують капітального ремонту, реконструкції чи реставрації, пошкоджені у 2022 році внаслідок бойових дій.
Об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, пошкоджені у 2023 році.