Після держперевороту у Гвінеї ціна на алюміній оновила 10-річний максимум
Джерело:
BloombergНа Гвінею припадає майже п'ята частина від усього світового видобутку бокситів – сировини для виробництва чавуну й сталі. Тож держпереворот у країні безпосередньо вплинув на ціну алюмінію, яка підскочила до 10-річного максимуму.
Потрясіння світового ринку
Через військовий переворот у Гвінеї ціни на Лондонській біржі металів зросли на 1,8% – це найвищий рівень з травня 2011 року. Водночас у Китаї ф'ючерси на алюміній підскочили на 3,4%, до найвищого рівня з 2006 року.
Читайте також Нафта дешевшає: як Саудівська Аравія вплинула на ціну сировини
Гвінея – головний імпортер сировини для алюмінію
Головний аналітик по алюмінію в Пекіні Сюн Хуей розповів, що Китай, на який припадає понад 60% світового виробництва алюмінію, закуповує більшу частину бокситів у Гвінеї. За даними Головного митного управління Китаю, на африканську країну припадає понад половини імпорту сировини для алюмінію (55%). Тож політична нестабільність в країні почала розглядатися як ризик збоїв в поставках бокситів від основного світового постачальника.
Також впевнений, що струсу ринку алюмінію не уникнути засновник виробника алюмінію "Русал" Олег Дерипаска, про що він розповів у своєму телеграм каналі. Частка Гвінеї в поставках сировини для UC Rusal досягає 30%. Акції "Русала" на Гонконзький біржі вже подорожчали на 7,06%.
Ринок алюмінію може серйозно струснути ця ситуація, адже 20% світового виробництва алюмінію використовує боксити з цієї маленької та дуже бідної країни,
– розповідає Дерипаска.
Де використовується алюміній
Алюміній використовується у виробництві від автомобільних запчастин до банок для напоїв та побутової техніки. Ринок алюмінію, як відзначає видання Bloomberg, особливо погано себе почував на початку пандемії, однак зараз переживає різке відродження в міру відновлення споживчого попиту. Цього року ціна на алюміній в Лондоні виросла вже приблизно на 40%.Нестабільна політична ситуація у Гвінеї
- 5 вересня у столиці Гвінеї, що на заході Африки, відбулась стрілянина. Біля президентського палацу зібрались військові та колони бронемашин.
- Влада нічого не коментувала, але ЗМІ припустили ймовірність військового перевороту.
- Попередньо відомо, що президент Гвінеї Альфа Конде перебуває на посаді вже 3 термін, тобто з 2010 року. Третій раз його переобрали на тлі протестів у державі.
- Підґрунтя для довгого перебування у владі він заклав у 2019 році, коли ініціював референдум.
- У 2020 році громадяни підтримали пропозиції, тож термін перебування на посаді президента продовжили, а для Конде – скасували обмеження на переобрання.